Aktuality a novinky

14.11.2017
Sýňa na ČVK
více »

13.11.2017
Podzimní brigáda
více »

1.11.2017
Head of Prague
více »


Kalendář ČVK BRNO


Aktuality a novinky


14. listopadu

Sýňa na ČVK BRNO

V pátek 10. listopadu jsme měli na klubu milou návštěvu v podobě pětinásobného mistra světa na skifu Ondřej Synek. Děkujeme za tréninkovou motivaci pro naše nejmladší veslařky a veslaře!

nahled nahled13. listopadu

nahled

Podzimní brigáda

Práce šlechtí člověka...a my už máme uklizeny loděnice, zazimovány čluny, vodní čerpadlo i hotové sečení trávy u hráze. Děkujeme všem, co se dostavili.

Fotografie zde.1. listopadu 2017Romana Macasová

nahled

Head of Prague

V sobotu 28. října se zúčastnila naše mixová osma ve složení Martin Kročil, Eda Göpfert, Sander Roosendaal, Romana Macasová, Radka Slezáková, Darina Grexová, kormidelník Dominik Roosendaal, (posádku doplnili Tomáš Macas a Petra Očenášková) závodu Head of Prague. Tohoto závodu na 6 km se zúčastnilo 54 osem z 5 zemí. Startovalo se od Barrandovského mostu po půl minutě s otočkou za mostem Palackého a cílem naproti loděnici Blesk. Byl to úžasný závod. Bohužel jsme měli menší kolizi během otočky a to nás stálo několik cenných vteřin. Rozhodně to byl báječný zážitek a už se těšíme na příští rok opět v Praze na Head of Prague 2018.

Fotky zde.23. řijna 2017Tomáš Nahodil

Posádky roku 2017

nahled Včera se v rámci Žáby udělovala ocenění za nejlepší posádky roku. V úvodu proběhlo zhodnocený celkových výsledků v letošní sezoně, kdy se náš klub umístil na celkovém 7. místě z 34 bodovaných oddílů. Jedná se o historicky nejlepší umístění ČVK BRNO od vzniku České republiky a samostatně bodovaného Českého poháru. Tímto ještě jednou děkujeme všem závodníkům a trenérům, kteří pracovali ve složení: Adam Michálek, Jaromír Doubek, Romana Macasová, Petra Svobodová, Michal Doubek a Martin Kročil. A teď k výsledkům posádek roku pro jednotlivé kategorie. Mladší žactvo: Radim HÖNIG, Ricardo MENDES Starší žactvo: Norbert HEJL, Matěj LOHNICKÝ, Lukáš KOLAJTA, Martin HÁJEK, Dominik Jesper ROOSENDAAL Dorostenci: Michal HÁJEK, Marek DIBLÍK Junioři: Ondřej ČERMÁK, Václav KUNČÁK Ženy: Zdislava SLABÁ, Petra SVOBODOVÁ Muži: Tomáš EMR, Milan VIKTORA

Album zde.23. října 2017

Hradišťský Šestikilák 2017

nahled V sobotu 7.10. proběhl závod Hradišťský šestikilák.

V kategorii dvojek juniorů jsme měli tři zástupce. Nejlépe se umístili HÁJEK Michal a DIBLÍK Marek, kteří skončili na 5. místě. Dále jeli CACEK Kryštof a JURÁNEK Adam, kteří skončili na 9. místě,ŠTĚRBA Erik a POLÁCH Samuel jenž skončili na místě třináctém.

V kategorii juniorů na skifu jsme měli pouze Radima PAZDERU, který skončil na krásném sedmém místě.

V kategorii juniorek na skifu jsme měli také jednu zástupkyni a to OBRDLÍKOVOU Ivu, která skončila na třináctém místě.

V kategorii skifařů dorostenců jsme měli tři zástupce. Nejlépe, na 14. místě, skončil KOMANEC Jeroným.

V kategorii skifařů mužů se nejlépe umístil ČERMÁK Ondřej a to na 5. místě. MACH Jakub a KUNČÁK Václav skončili těsně za sebou na 13. a 14. místě.

V kategorii dorostenců mladších se jeli pozse skify. Na 11. místě skončil KOLAJTA Lukáš. Na místě 18. skončil LOHNICKÝ Matěj a na místě dvacátém HÁJEK Martin.

Jeiným naším medailistou byl ROOSENDAAL Sander, který zvítězil v kategorii mužů Masters.

Kompletní výsledky zde.


9. řijna 2017

nahled

Podzimní brigáda

V sobotu 4. listopadu od 10 hodin proběhne podzimní brigáda. Budou se uklízet loděnice, posilovna a okolí budovy.
Klub doufá ve Vaši účast

Pozvánka zde.1. řijna 2017

nahled

Výsledky Osem Brno 2017

Páteční duel Masarykovy univerzity vs. Vysoké učení technické v Brně skončil jasným vítězství "techniky" v čase 3:13,7. Putovní pohár tedy na rok směřuje na VUT a novodobé skóre je 2:1 ve prospěch "červených". Závodníkům osobně gratulovat rektor VUT prof. Petr Štěpánek a proděkan FSpS Muni prof. Michal Charvát.

V sobotu se střetlo 6 posádek. Ty jely v úvodu programu jízdy na čas, poté semifinále A, B a finále A, B a C. Po pátečním vítězství byli favority muži z VUT v Brně, kteří formu potvrdili a v rozjížďce zajeli čas 3:05,18, následně 3:33,66 v semifinále a 3:16:45 ve finále A. Zaslouženě si tak odnesli i trofej pro sobotní vítěze. STU - Slovenská technická univerzita v Bratislave závodním sítem procházela také hladce (3:16,87 v rozjížďce, 3:26,74 v semifinále) a ve finále obsadila druhé místo s časem 3:30,92. Z bronzu se radovali muži z Univerzita Pardubice (3:24,87, 3:43,17 a 3:30,22), kteří předstihli ve finále B smíšenou sestavu domácí Masarykova univerzita, která podávala po celé závodní dopoledne vyrovnané výkony (3:37,38, 3:41,63 a 3:46,66). Ve finále C střetly své síly taktéž smíšené Pardubice (3:44,52 a 3:45,64), které byly výsledně páté, a čistě ženská sestava VUT (3:43,04 a 3:57,53).

V rámci doprovodného programu si mohli diváci vyzkoušet jízdu na tréninkovém skifu a veslařském trenažérů. Pro milovníky historie byla na vodě dřevěná gigová osmiveslice ze 40. let, včetně dobových kostýmů. Závodům kromě diváků z řad příznivců veslování přihlíželo několik VIP hostů. Veslařskou podívanou si nenechal ujít primátor Petr Vokřál, náměstek primátora Martin Ander, brněnský zastupitel Stanislav Juránek, starostka MČ Brno-Jundrov Ivana Fajnorová, místostarostka MČ Brno-Komín Kateřina Jarošová, či olympionik Miroslav Knapek (otec olympijské vítězky z Londýna Mirky Topinkové-Knapkové).

Pořádající Český veslařský klub Brno děkuje všem dobrovolníkům a sponzorům, kteří se na akci podíleli. Dále VUT v Brně za poskytnutí prostor kanoistické loděnice. Pevně věříme, že se akce závodníkům i divákům líbila a že nám zachovají přízeň i v příštím ročníku. Počítáme opět s termínem na přelomu září a října. Těšit se můžeme mj. na nové přistávací molo, které do té doby vznikne v prostoru cíloviště, ve spolupráci s magistrátem města Brna a MČ Brno-Jundrov.

Fotogalerie zde (Zdroj: Ladislav Jelínek a Univerzita Pardubice).30. září

nahled

Milan Viktora na MS v Sarasotě

Milan Viktora má za sebou Mistrovství světa v americké Sarasotě. Ve středečním semifinále skončila jeho posádka párové čtyřky mužů lehkých vah čtvrtá a probojovala se tak do finále B. V něm včera obsadila třetí, celkově tedy 9. místo.
Gratulujeme a přejeme pohodový návrat do ČR.28. září 2017

nahled

Úspěch v čekém poháru

O víkendu 23. - 24. 9. 2017 proběhly poslední bodované závody Českého poháru v Račicích.
Po sečtení všech bodů se náš klub umístil na celkovém 7. místě z 34 bodovaných oddílů. Je to o jedno místo lepší výsledek než loni a zároveň historicky nejlepší umístění za posledních 20 letech.
Tímto moc děkujeme všem závodníkům a trenérům za snahu a vynikající výkony! Výsledky MČR družstev zde.
Celkové pořadí českého poháru zde.
Fotogalerie zde.21. září

nahled

Žaba 2017

Letošní Žába opět v režiji veslařů Tomáš Emr a Kuba Mach. Udělejte si místo v kalendáři a moc rádi vás uvidíme na tradičním zakončení sezóny!
Cena 250,- za všechno pití a jídlo které se do vás jen vejde!

Na čepu plánujeme opět Svijanský Máz (11°), možná nějaký ten tvrdý alkohol a samozřejmostí budou dobroty do žaludku, tam ještě nejsme jednotní v tom, co Vám přichystáme...

DŮLEŽITÉ!! Turnaj v nohejbalu bude začínat v 10:00 a s tím se narazí první bečka piva .

Vyhlášení nejlepších posádek roku od 16 hodin.
Vyhlášení "kotvy roku" od 18 hodin.
Turnaj v nohejbalu bude za poplatek 50kč/dvojice. Dvojice si předem domluvte sami, aby si nikdo nestěžoval na parťáka ;). Kdo nebude mít dvojici vytvořenou jistě se na místě najde nějaký dobrovolník. Pro vítěze bude nachystána malá odměna. :)

Sportu zdar, veslování zvlášť!

Odkaz na událost zde.20. záříRomana Macasová

Závody v Ostravě

V sobotu 16.9.2017 jsme se zúčastnili, sice v malém počtu, ale za to s mnoha úspěchy, závodů v Ostravě.
Získali jsme 8 zlatých medailí. Iva Obrdlíková zvítězila na skifu dorostenek, dvojskifu a párové čtyřce.
Anička Kunčáková získala svoji první zlatou medaili ve dvojskifu juniorek ve společenství s Perun Ostrava.
Lenka Roosendaal zvítězila na dvojskifu a párové čtyřce.
Dominik Roosendaal zvítězil na skifu, Sander Roosendaal zvítězil na dvojskifu mužů masters a Robin Roosendaal obsadil druhé místo na skifu žáků mladších.

nahled nahled nahled17. září

nahled

Odlet na MS ve veslování

Dnes odlétá výprava českých reprezentačních posádek na Mistrovství světa ve veslování. Šampionát proběhne na přelomu září a října v americké Floridě. V nominaci nechybí Milan Viktora, bronzový medailista z ME v Račicích a z posledního kola SP v Lucernu.

Více informací zde.15. září

nahled

Osmy Brno

29. - 30. září v Jundrově na Svratce opět vypukne souboj akademický osmiveslic. Divácká zóna bude situována u mostu na ulici Veslařská, loděnice CESA VUT v Brně (Veslařská 27, Brno - Jundrov). Občerstvení přímo na místě a naproti přes silnici v restauraci Na Piavě. Veškeré informace jsou dostupné na webu a události.

Závody navazují na tradici z roku 1937, kdy se jel pravděpodobně první ročník utkání mezi dvěma brněnskými vysokými školami - dnešní Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně. K obnovení tradice došlo 30. září 2015, kdy po 68 letech opět akademické osmy MU a VUT v Brně změřily své síly. V loňském roce byla akce rozšířena o sobotní závody mimobrněnských škol, které změřily síly i s těmi brněnskými. Do Brna zavítala Univerzita Pardubice a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Ceny vítězům předávala Mirka Topinková-Knapková, zlatá medailistka z OH v Londýně.

Letošní ročník proběhne pod záštitou rektora Masarykovy univerzity (doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D) a rektora Vysokého učení technického v Brně (prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc.). Kromě závodů mužských a ženských osmiveslic nás čeká i exhibiční jízda gigové historické osmiveslice. Přijďte zafandit v pátek 29. 9. od 15 do 16 hodina a v sobotu 20. 9 od 9 do 12 hodin.

Stránky závodu zde.14. záříRomana Macasová

nahled

Světová regata masters na Bledu

Minulý týden jsme se zúčastnili MS masters na Bledu. Na letošní regatě bylo přihlášeno 18.397 slajdů a startovalo více než 4700 závodníků ze 46 zemí. S největším počtem závodníků byla zastoupena Velká Británie, a to s 852 účastníky, dále Německo s 800 účastníky. Závodilo se v tříminutových intervalech a dokonce v závodech skifů nejsilnějších kategorií C a D byly i dvouminutové intervaly, aby se stihlo závodit za denního světla od 7 hodin ráno do 19 hodin večer. Naší výpravy ČVK Brno se zúčastnili Darina Grexová, Radka Slezáková, Zdeňka Ouředníčková, Romana Macasová, Sander Roosendaal, Dalibor Čáp a Ivan Pecl. Obsadili jsme několik pěkných čtvrtých a pátých míst, ale k největším úspěchům patří 3. místo 8+ WF, kde nás zastoupily Darina Grexová a Zdeňka Ouředníčková, 2. místo 1x B a C Sandera Roosendaala a nedělní program byl završen vítězstvím Romany Macasové a Sandera Roosendaala v 2x mix C.

Fotky zde.9. září

Polabský pohár

O víkendu 2.-3. 9. se naši závodníci zúčastnili 50. ročníku Polabského poháru. Jelikož by přihlášeno hodně lodí jeli se závody dělené, každá jízda byla jízda finálová.

Kategorie žáků mladších:
Závod skifů byl rozdělen podle věku závodníků, v kategorii jedenáctiletých skončil JAGOŠ Václav na druhém místě. V kategorii dvanáctiletých dojeli HÖNIG Radim a MENDES Ricardo také oba na druhém místě.
V závodě dvojskifů zvítězila naše posádka HÖNIG Radim a MENDES Ricardo.
V závodě čtyřek párových s kormidelníkem dojela posádka JAGOŠ V., HÖNIG R., MENDES R., JURAČKA Š., ROOSENDAAL J. na druhém místě.

Kategorie žáků starších:
V závodě skifů ve své jízdě zvítězil KOLAJTA Lukáš. V jiné jízdě skončil LOHNICKÝ Matěj na místě druhém.
Ve dvojskifu zvítězili LOHNICKÝ Matěj a HÁJEK Martin. V jiné jízdě skončili HEJL Norbert a KOLAJTA Lukáš na druhém místě.
Na čtyřce zvítězili HEJL N., LOHNICKÝ M., KOLAJTA L. a HÁJEK M., ROOSENDAAL J.(k).

Kategorie dorostenců:
Na skifu skončil CACEK Kryštof na druhém místě.
Na dvojce ve své jízdě skončili ŠTĚRBA Erik a VAVERKA Vít na druhém místě, svou jízdu vyhráli HÁJEK Michal a DIBLÍK Marek.
Osma našich dorostenců skončila ve složení: CACEK K., KOMANEC J., VODIČKA T., JURÁNEK A., ŠTĚRBA E., VAVERKA V., HÁJEK M., DIBLÍK M., SUCHÁNEK J. (k) na druhém místě.

Kategorie juniorů:
Ve skifu zvítězil ve své jízdě ČERMÁK Ondřej. V jiné jízdě skončil ROUČKA Adam na druhém místě.
Na dvojskifu skončili PAZDERA Radim a ROUČKA Adam na druhém místě.
Na dvojce ve své jízdě zvítězili ČERMÁK Ondřej a KUNČÁK Václav.
Na noncoxu zvítězili PAZDERA Radim, ROUČKA Adam, ČERMÁK Ondřej a KUNČÁK Václav.6. září

nahled

IRONMAN World Championship

Člen našeho klubu Jan Lepier je nejenom výborným veslařem, ale i triatletem.
Na nedávných závodech v Zell am See se svým výkonem nominoval na IRONMAN World Championship, které proběhne v příštím roce v Jihoafrické republice.

Gratulujeme!4. září

nahled

Slovácká regata Břeclav

O minulém víkendu 26.-27. října proběhla Slovácká regata v Břeclavi. Jelo se ve třech drahách na vzdálenosti 500,1000 a 1500 m.

JAGOŠ Václav – HÖNIG Radim – MENDES Ricardo – JURAČKA Štěpán – ROOSENDAAL Jesper Dominik (K) v závodě párových čtyřek s kormidelníkem žáků mladších vyhráli o 7 vteřin.

V závodě noncoxů vyhráli CACEK Kryštof – JURÁNEK Adam – HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek o 14 vteřin.

V dorosteneckém dvojskifu skončili ŘIČÁNEK Václav – ŠEVČÍK Filip na druhém místě a těsně za nimi SUCHÁNEK Jakub – CHLÁDEK Igor.

Na dvojskifu v kategorii juniorů PAZDERA Radim – ČERMÁK Ondřej skočili na druhém místě se ztrátou 94 desetin.

Finále dvojek dorostenců se zúčastnili pouze naši závodníci. První skončili HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek s velkým náskokem. ŠTĚRBA Erik – VAVERKA Vít skončili na místě druhém. ŘIČÁNEK Václav – KOMANEC Jeroným dojeli na místě třetím.

V kategorii dojel mužů na druhém místě skončil Rozlivka Jakub s Tomášem Emrem za Duklu Praha. Na třetím místě dojeli PECL Ivan a ČÁP Dalibor.

V závodě smíšených osem masters zvítězila osma: MACASOVÁ Romana – SLEZÁKOVÁ Radka – NOVOTNÝ Petr – KROČIL Martin – ŠMARDA Jiří – DOUBEK Michal – SUCHÁNEK Jakub (K) ve společenství s Břeclaví a Uherským hradištěm.

OBRDLÍKOVÁ Iva zvítězila na párovce ve společenství s Neratovicemi a Otrokovicemi.

ROOSENDAAL Lenka zvítězila s velkým náskokem ve společenství s Hodonínem na dvojskifu.

ČERMÁK Ondřej zvítězil v závodu na skifu.

Dále na skifu zvítězili:
Lohnický (2 vítězství),Hönig, Mendes, Juračka, Kolajta. Roosendaal R, Roosendaal S. v kategorii Master

Na dvojskifech:
Juračka s Přerovem, Höni a,Mendes, Hájek a Roosendaal D., Hejl a Novotný

Na párovce zvítězili žáci mladší dvakrát, starší jen jednou.

Fotky zde.6. srpnaTomáš Nahodil

nahled

Úspěchy našich závodníků o prázdninách

Většina našich veslařek a veslařů si v posledních dnech užívala prázdnin, vyjma 2 juniorských reprezentantů. Ondra Čermák reprezentoval ČR o minulém víkendu na mezinárodní regatě Coupe de la Jeunesse 2017, letos konanané v belgickém Hazewinkelu. V sestavě čtyřky párové (Čermák, Hrubý, Pavlas, Čupita) byl v sobotu o 2 sekundy čtvrtý ve finále A, v neděli těsně šestý. Za svůj výkon se v rychlém čase 6.18.23 posádka rozhodně stydět nemusí.

Vašek Kunčák nás pro změnu reprezentoval na Mistrovství světa juniorů v litevské Trakai. Usednul taktéž do párové čtyřky, shodně na háčkovskou pozici. Loď jela v sestavě viz foto: Václav Kunčák, Gabriel Mahler, Adam Kulhánek, Marek Řehořek, trenér Honza (Navy) Navrátil. Rozjížďku kluci zahájili velmi odvážně, nakonec ale museli do oprav, poté postoupili do finále B, kde dnes dopoledne obsadili výborné druhé místo za Američany, celkově tedy místo osmé.17. července

nahled

Příměstské tábory

V druhém a třetím červencovém týdnu u nás na klubu probíhaly příměstské táboyr. Pro děti jsme připravili pestrý program jehož součástí byl výlet na hrad Veveří nebo jízda na paddleboardech, které nám zapůjčili v Aloha paddleboard school.

Fotky zde.9. července

nahled

MČR Račice

Ke konci školního roku se opět uskutečnily mistrovství ČR. 23.-25. června to mistrovství staršího a mladšího žactva. O týden později, 30.6. – 2.7. se uskutečnilo Mezinárodní MČR dorostu, juniorů a seniorů.

Žáci mladší
Druhá párovka, ve složení, JAGOŠ Václav – HÖNIG Radim – MENDES Ricardo – JURAČKA Štěpán – ROOSENDAAL Jesper Dominik (c), se dostala do finále B, a to vyhrála. Konečné 7. místo.

Žáci Starší
Na prvním místě skončila posádka čtyřky s kormidelníkem ve složení HEJL Norbert – LOHNICKÝ Matěj – KOLAJTA Lukáš – HÁJEK Martin – JELÍNEK Tomáš (c).

Párovka, HEJL Norbert – LOHNICKÝ Matěj – KOLAJTA Lukáš – HÁJEK Martin – ROOSENDAAL Jesper Dominik (c), skončila na druhém místě ve finále B, tudíž na celkovém 8. místě.

Dorostenci
Na noncoxu s výrazným náskokem zvítězili, CACEK Kryštof – JURÁNEK Adam – HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek.

Na čtyřce s zvítězili, ŠTĚRBA Erik – VAVERKA Vít – SUCHÁNEK Jakub (c), ve společenství s Břeclaví.

Na osmě ve složení, CACEK Kryštof – ŠEVČÍK Filip – ŘIČÁNEK Václav – JURÁNEK Adam – ŠTĚRBA Erik – VAVERKA Vít – HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek – SUCHÁNEK Jakub (c), skončili s přehledem na 2. místě.

Na dvojce zvítězili HÁJEK Michal a DIBLÍK Marek s náskokem šesti vteřin.

Dorostenky
Obrdlíková Iva skončila na dvojce ve společenství s OSTP na 5. místě ve finále A.

Junioři
Na dvojskifu skončili ČERMÁK Ondřej – KUNČÁK Václav na 5. místě ve finále A.

Kunčák Václav na párovce zvítězil ve finále A, spolu se závodníky z ČVK Praha a Slavia.

Čermák Ondřej zvítězil na skifu o více než 5 vteřin.

Muži
Ondřej Svoboda s Vojtěchem Károu z LS Brno, skončili ve finále A na 5. místě. V kategorii U23 skončili na 3. místě.

Ondřej Svoboda a Vojtěch Kára skončili na 4. místě na noncoxu ve společenství s Otrokovicemi. V témže závodě dojela naše čistá posádka ve složení PFEIFER Jiří – ŠANCA Ondřej – MACH Jakub – ZAPLETAL Luboš na 5. místě.

PFEIFER Jiří – ŠANCA Ondřej – MACH Jakub – KÁRA Vojtěch – SVOBODA Ondřej – SUCHÁNEK Jakub (c) ve společenství s kluby Otrokovice, Hodonín skočili na 4. místě ve finále A osem.

Ženy
Na párovce skončily SLABÁ Zdislava a SVOBODOVÁ Petra na čtvrtém místě ve společenství s Otrokovicemi.

Na osmě skončili SLABÁ Zdislava a SVOBODOVÁ Petra na druhém místě spolu s veslařkami z ČVK Praha, VK Smíchov a Otrokovice.

Náš klub se nyní nachází na 6. místě v bodování Českého poháru.

Fotky zde.
Kompletní výsledky zde a zde.15. června 2017

Den Veteránů

nahled7. června 2017

nahled

104. Primátorky

V sobotu se na Primátorkách rozdělovaly medaile v kategorii Masters. Naši muži jeli klubovou posádku v sestavě Sander Roosendaal, Luděk Mikulec, Libor Pazdera, Martin Kročil, Petr Novotný, Ondřej Hubík, Tomáš Nahodil, veslovod Michal Doubek a cox Jakub Suchánek. Vyhráli jak svoji kategorii B, tak na kilometrovou trať zajeli absolutně nejrychlejší čas 2:53,88.

Ženy Romana Macasová, Radka Slezáková, Darina Grexová a Zdena Ouředníčková závodily ve společenství v kategorii D a obsadily třetí místo.

Pravděpodobně nejlepšího klubového výsledku od roku 2000 dosáhli na Primátorkách naši dorostenci, kdy v těsném dojezdu obsadili 3. místo ve finále A. Závodili v sestavě Kryštof Cacek, Filip Ševčík, Václav Řičánek, Vít Vaverka, Erik Štěrba, Adam Juránek, Michal Hájek, Marek Diblík a cox Jakub Suchánek. Sledujte video z jejich finiše zde.

Naši dva junioři, Vašek Kunčák a Ondřej Čermák, usedli do společenství s Třboní, Slavii, Mělníkem a Duklou. A zvítězili před čistou posádkou z ČVK Prahy o téměř 3 vteřiny.

V mužských osmách jsme měli několik zástupců. Ondřej Svoboda, Ondřej Šanca, Jakub Mach a Luboš Zapletal jeli v moravském společenství s LS Brno, Otrokovicemi, Břeclaví a Hodonínem. Celkově obsadili 7. místo (2. místo ve finále B). Video z jejich první jízdy v rozjížďce zde.

V hlavním závodě Primátorek, tedy ve finále A mužů, letos nebylo daleko od překvapení. Favorizovaná vítězná posádka Dukly Praha byla o pouhé 2 sekundy následována společenstvím několika klubů, kde startoval i náš odchovanec Petr Ouředníček v dresu VK Slavia Praha. Na třetím místě s 4 sekundovou ztrátou na vítěze dojela druhá posádka Dukly, na pozici stroka v ní jel Tomáš Emr a na šestce seděl Milan Viktora. Video z finiše zde.2. června 2017Tomáš Nahodil

nahled

Mistrovství Evropy

České veslování zažilo ve dnech 26.-28. května velký sportovní svátek, kdy račický kanál hostil Mistrovství Evropy. Vrcholná akce tohoto typu se zde jela naposledy v roce 1993, kdy se jednalo o Mistrovství světa. Diváci mohli vidět na trati závodníky ze 35 zemí.

Náš klub měl na šampionátu 2 zástupce. Veslovodem lehkovážného noncoxu byl Milan Viktora, odchovanec Veslařský klub Hodonín z.s., který aktuálně obléká barvy Dukly Praha. Společně se svými kolegy Jiřím Kopáčem, Janem Vetešník a Janem Hájkem předvedli vynikající výkon a suverénně si dojeli pro bronzové medaile.

Druhým zástupcem našeho klubu byl Tomáš Emr, který je od května také členem ASC Dukla. Ten závodil na párové čtyřce mužů, společně s veslaři Vojtěchem Řimákem, Martinem Baslem a veslovodem Matyášem Klangem. Z rozjížděk museli do oprav a následně postoupili do finále B, kde obsadili 5.místo, celkově tedy místo jedenácté.

Další medaile pro české barvy zajistil dvojskif žen Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová, který byl po první pětistovce třetí, na kilometru již druhý, 500 metrů před cílem již vedl a za bouřlivých ovací diváků zlatou pozici udržel. Zlatou tečku za úspěšným vystoupením českých veslařů udělal skifař Ondřej Synek, který stylem start cíl získal druhé české zlato. Čtvrtá česká posádka ve finále A Lukáš Helešic, Jakub Podrazil podala statečný výkon a obsadila čtvrté místo.

Na závodech byla vynikající atmosféra, diváci spontánně reagovali na dění na závodišti a povzbuzovali své favority. Přímé přenosy České televizi sledovalo půl milionu diváků!

Fotky zde.
Foto: ASC Dukla, Rowing Račice, Zbyněk Šuma, Iva Roháčková a Tomáš Nahodil.
Kompletní výsledky zde.24. května 2017

nahled

Mistrovství Evropy juniorů Krefeld

Junioři Ondřej Čermák a Václav Kunčák mají za sebou úspěšné vystoupení na Mistrovství Evropy juniorů, konaném o víkendu v německém Krefeldu.
Vašek na reprezentační párovce obsadil sice neoblíbené, ale naprosto vnikající 4. místo, ze 17 starujících párovek.
Ondra se nezaleknul individuální disciplíny a vybojoval na skifu výborné 10. místo, z 24 závodníků. Gratulujeme!

Z českých barev se nejlépe vedlo osmě juniorek, která byla stříbrná. Pro milovníky čísel kompletní výsledky zde.21. května 2017

nahled

Mezinárodní regata Hodonín

V každé kategorii jsou vypsány pouze největší úspěchy.

Kategorie ženy Masters
Na párovce skončili na druhém místě ve složení: MACASOVÁ Romana – SLEZÁKOVÁ Radka – OUŘEDNÍČKOVÁ Zdena – GREXOVÁ Darina.
Na dvojskifech si pro třetí místo dojeli: GREXOVÁ Darina a SLEZÁKOVÁ Radka

Kategorie mužů Masters
ROOSENDAAL Sander a SUCHÁNEK Jakub (K) skončili v osmách pouze 3 vteřiny za vítězem.
Na skifech dojel ROOSENDAAL Sander na druhém místě.

Kategorie ženy
Na 4. místě se umístil dvojskif ve složení: SLABÁ Zdislava – SVOBODOVÁ Petra.

Kategorie muži
Na druhém místě dojel ZAPLETAL Luboš, za ním DIBLÍK Tomáš.

Kategorie juniorek
Na druhém místě se v závodě párovek umístila ROOSENDAAL Lenka ve společenství s Hodonínem a Uh. Hradištěm.
Ve dvojskifech na druhém místě dojela ROOSENDAAL Lenka ve společenství s Uh. Hradištěm.
Na třetím místě, také na dvojskifu dojely TRČKOVÁ a SUSSROVÁ.

Kategorie juniorů
Na skifu byl PAZDERA Radim s výrazným náskokem na třetího druhý.
Na třetím místě skončil, také na skifu, ROUČKA Adam.
Na dvojskifu se spolu umístili na druhém místě.

Kategorie dorostenek
Na 3. místě skončila na dvojskifu OBRDLÍKOVÁ Iva s MICHÁLKOVOU Adélou z Perunu Ostrava.
Také si dojela pro první místo na skifu a dvojskifu.

Kategorie dorostenců
Na skifu vyhrál CACEK Kryštof.
Osma vyhrála ve složení: CACEK Kryštof – ŠEVČÍK Filip – ŘIČÁNEK Václav – VAVERKA Vít – ŠTĚRBA Erik – JURÁNEK Adam – HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek – SUCHÁNEK Jakub (K).
Na dvojce zvítězili HÁJEK Michal a DIBLÍK Marek
Na dvojskifu skončili na prvním místě ŠTĚRBA Erik – CACEK Kryštof.
Na noncoxu vyhráli: CACEK Kryštof – JURÁNEK Adam – HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek

Kategorie žákyň starších
Na dvojskifu skončila FLODROVÁ Adéla na druhém místě ve společenství s Perunem Ostrava.

Kategorie žáků starších
Na prvním místě na skifu skončil ROOSENDAAL Jesper Dominik s náskokem 8 vteřin.
Na prvním místě skončila čtyřka s kormidelníkem ve složení: NOVOTNÝ Živan – LOHNICKÝ Matěj – KOLAJTA Lukáš – HÁJEK Martin – ROOSENDAAL Jesper Dominik (K).
Na prvním místě na dvojskifu skončili LOHNICKÝ Matěj a KOLAJTA Lukáš.
Na prvním místě skončili na čtyřce párové s kormidelníkem: NOVOTNÝ Živan – LOHNICKÝ Matěj – KOLAJTA Lukáš – HÁJEK Martin – SUCHÁNEK Jakub (K)

Kategorie žáků mladších
Na prvním místě skončil dvojskif: HÖNIG Radim a MENDES Ricardo
Na prvním místě dojela párovka s kormidelníkem ve složení: JAGOŠ Václav – HÖNIG Radim – MENDES Ricardo – JURAČKA Štěpán – ROOSENDAAL Jesper Dominik (K).
Na prvním místě se umístil HÖNIG Radim na dvojskifu ve společenství s Perunem Ostrava.

Fotky zde.
Kompletní výsledky zde.14. května 2017

nahled

Mezinárodní regata juniorů Brno

Kategorie žáků starších
Na 2. místě, se ztrátou 4 vteřin na vítěze se umístila čtyřka párová s kormidelníkem ve složení: NOVOTNÝ Živan – LOHNICKÝ Matěj – KOLAJTA Lukáš - HÁJEK Martin - SUCHÁNEK Jakub (K)

Kategorie dorostenců
Na 1. místě s náskokem 3 vteřin skončil noncox ve složení: CACEK Kryštof – JURÁNEK Adam - HÁJEK Michal - DIBLÍK Marek

Opět na prvním místě skončila dvojka s náskokem 6 vteřin ve složení: HÁJEK Michal – DIBLÍK Marek

Tentokrát na třetím místě se umístila osma ve složení: CACEK Kryštof - ŠEVČÍK Filip - ŘIČÁNEK Václav - VAVERKA Vít - ŠTĚRBA Erik - JURÁNEK Adam - HÁJEK Michal - DIBLÍK Marek - SUCHÁNEK Jakub (K)

Kategorie dorostenek
Na 4. místě skončila OBRDLÍKOVÁ Iva ve společenství s Piešťany a Ostravou na párovce.

Kategorie juniorek
Na 4. místě skončila ROOSENDAAL Lenka ve společenství s Hodonínem a Uh. hradištěm na párovce.

Fotky zde.
Výsledky zde.13. května 2017

nahled

CEFTA

Tým české dorostenecké reprezentace suverénně zvítězil na závodech Olypijských nadějí zemí CEFTA, které se včera konaly v Brně.

Marek Diblík s Michalem Hájkem s náskokem vyhráli dvojku bez kormidelníka, před dvěma loděmi Maďarska a čtvrtými Poláky.

Erik Štěrba, Vít Vaverka a kormidelník Jakub Suchánek jeli v posádce čtyřky s kormidelníkem B. Ve velmi těsném dojezdu byli stříbrní, 2 sekundy za vítěznou českou posádkou A a 0,36 sekundy před třetím Maďarskem.

Kryštof Cacek byl taktéž medailový, a to bronzový na párové čtyřce B. V jeho závodě vyhrála „áčková“ česká loď následovaná Maďarskem A, čtvrté bylo Polsko a páté Maďarsko B.

Fotky zde. Výsledky zde.10. května 2017

Bloková výuka na VUT

Ve středu 10.5. jsme zahájili pilotní projekt ve spolupráci s Centrum sportovních aktivit VUT v Brně.

Studenti si mohli v rámci školního předmětu veslování vyzkoušet nejen na trenažérech, které mají k dispozici i ve školní posilovně, ale také v reálu na vodě.

Děkujeme za spolupráci garantce předmětu Mgr. Michaele Bátorové a ředitelce CESA RNDr. Haně Lepkové za schválení projektu.

Další 4 hodinový blok bude pokračovat za 14 dní, opět u nás na klubu. Pro zájemce o veslování bude možné na tento předmět navázat skupinovými tréninky pro veřejnost, které právě vypisujeme. Informace zveřejníme v nejbližší době.

Fotky zde.9. května 2017

nahled

Závodní víkend

První květnový víkend se naši závodníci rozjeli doslova do 3 světových stran.

Dospělí závodili v Bělehradě, kde se konalo I. kolo světového poháru.

Milan Viktora strokoval reprezentační noncox „lehkáčů“, kteří tentokrát závodili v kategorii bez váhového omezení. V nabité konkurenci se neztratili a obsadili konečné 10. místo, 1 sekundu za českým reprezentačním nocoxem „težkých vah“.

Tomáš Emr a jeho posádka sice v rozjížďce předjela párovou čtyřku Velké Británie, ale v opravách byla poslední a do finále A nepostoupila.

České barvy celkově zaznamenaly výborné výsledky v podobě tří cenných kovů. Stříbrní byli Jiří Šimánek a Miroslav Vraštil na dvojskifu lehkých vah. Třetí místa vybojovali Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem na dvojce a Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou na dvojskifu.

Kompletní výsledky SP zde.
Album zde.

Junioři závodili na mezinárodní regatě v Mnichově.
V nedělních rozjížďkových závodech osma juniorek dlouho bojovala o vítězství a nakonec obsadila 2. místo. Čtyřka párová juniorek získala bronzovou medaili.

Čtyřka párová juniorů s naším závodníkem Vaškem Kunčákem vybojovala čtvrté místo. A zaostala za vítěznými Švýcary o 6 vteřin.

Ondra Čermák ve skifu juniorů obsadil pěkné 5. místo a osma juniorů obsadila 6. místo.

Kompletní výsledky regaty zde.


Žáci se zúčastnili regaty v Piešťanech.

Rozvodněný Váh se trochu uklidnil a tak se organizátorům opět podařilo vše včas perfektně připravit. Z Brna vyjela početná skupina závodníků bojovat o cenné kovy. Dekorovalo se do 3. místa a tak o medaile nebylo nouze.

Když to vezmeme od nejmladších závodníků tak svou premiéru si zažili kluci roč. 2006 Robin Roosendaal a Václav Jagoš, kteří na 2xžcim dojeli stříbrní. Další premiéra byla pro kluky roč. 2005 Mendes Ricardo, Hönig Radim, kteří zvítězili ve svém závodě. Těsné stříbro o 0,7s si vyjel i Štěpán Juračka na 1xžcim 12. Další medaili tentokrát bronzovou si vyjeli na 4xžcim - Juračka,Mendes,Hönig,Jagoš,korm.Roosendaal Dominik. Starší žáci zahájili vítězstvím na 4+žcis ve složení Hájek Martin,Kolajta Lukáš,Lohnický Matěj,Hejl Norbert,korm.Jelínek Tomáš.Ve stejném složení a na korm.s Jakubem Suchánkem brali zlato na 4xžcis. 5. místo na 4xžcis vyjeli-Falber Michal,Roosendaal Dominik, Říha Tomáš,Kalvoda Gregorij, korm.Juřík Dan. Dvojskify se jely v sobotu i v neděli a tak posádka Lohnický,Hejl získali zlato a bronz. Další zlato vybojovali kluci Hájek ,Kolajta a premiérově Říha,Kalvoda. Na skifech se kluci také v poli závodníků neztratili. Stříbro si vyjel Kolajta L. a bronz brali Hájek M.,Lohnický M.,Roosendaal D.

Za dorostenky jela Iva Obrdlíková 2- dky ve spol. s VK Perun Ostrava Adélou Michálkovou, kde dojely druhé za ženami z Piešťan. Společně zvítězili na 2x dky a další zlato přidali na 4x dky ve společenství s Piešťany.

Dorostenci zabojovali na 2x dci a všechny posádky postoupili do Fin.B kde obsadili 3.-Kerndl,Vodička 4.-Suchánek,Šanca a 5.místo Borovička,Zeman.Pátí také dojeli ve finále na 4x dci –Kerndl,Vodička,Šanca,Zeman.

V juniorkách jsme měli jednu zástupkyni lenku Roosendaal,která ve společenství s Hradištěm a Hodonínem dojely na 4xjky na 4. místě a na 2xjky s Uh. Hradištěm na druhém místě.

Párovka juniorů jela ve složení Pazdera Radim, Roučka Adam, Kobza Tomáš, Piskoř Přemysl a obsadili ve finále 4. místo. Adam Roučka se probojoval na skifu do finále B, kde obsadil těsné 5. místo.

Krásné první místo si vyjel Sander Roosendaal na 1x mM. Přidal k tomu 3. místo na 2x s Antonínem Přibylem (SVK Břeclav) a 2. místo na 4xmixM ve složení Roosendaal,Tomaštíková, Doubek,Macasová.

Těšíme se opět za rok

Kompletní výsledky regaty zde.
Album zde.30. dubna 2017

nahled

Kontrolní závody v Račicích a nominace na I. SP a ME

V pátek 22.dubna se naši závodníci z kategorie mužů zúčastili první části kontrolek české reprezentace. Tomáš Emr a Milan Viktora skončili ráno třetí ve finále A na skifu těžkých a lehkých vah. Ondra Svoboda s Vojtou Károu skončili na šestém místě v kontaktu s ostatními posádkami.

V sobotu se představila mládež. Nejlépe se vedlo dorostenecké dvojce Marek Diblik, Michal Hájek, která suverénně proplula celým programem a bez jediné porážky svoji kategorii vyhrála. Velmi pěkně se ve stejné disciplíně prezentovali i Vít Vaverka s Erikem Štěrbou, kteří vyhráli finále B. Kryštof Cacek obsadil 3. místo ve finále C. Všech 5 jmenovaných veslařů bude startovat na dorostenecké regatě zemí CEFTA, která se koná za 2 týdny v Brně.

V dorostenkách jsme měli jedinou zástupkyni. Skifařka Iva Obrdlíková obsadila 5. místo ve finále C.

Junioři Václav Kunčák s Ondřejem Čermákem absolvovali program na skifu. Ondra musel po rozjížďkách do opravek, ale následně postoupil do semifinále a pak finále B, které vyhrál. Vašek měl cestu kratší, opravkám se vyhnul a postoupil do finále A, kde v nabité konkurenci obsadil 5. místo. Jsme zvědavi, jak dopadne nominace na Mistrovství Evropy juniorů, které se jede již za 3 týdny. Seniorské posádky v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne závodily na větších disciplínách, v různých sestavách.

Kompletní výsledky zde.

Tomáš Emr a Milan Viktora byli následně nominování na I. kolo Světového poháru v Bělehradě a na domácí Mistrovství Evropy v Račicích. Nenechte si tuto příležitost ujít a přijeďte 26. až 28. května zafandit do Račic. Budeme organizovat hromadný zájezd z Brna, více informací poskytne trenér Adam Michálek, který má lví podíl na nominaci těchto sportovců.

Informace o nominaci zde.21. dubna 2017

Jarní závody zrušeny

Zítřejší Jarní závody Brno se bohužel z důvodu nepřízně počasí ruší, více informací vám poskytnou trenéři.

Událost na facebooku zde.16. dubna 2017

nahled Zahájení sezony

V sobotu 15. dubna jsme oficiálně zahájili 106. veslařskou sezonu našeho klubu. Na programu byl křest opravené gigové osmiveslice, která nese název po mnohaletém předsedovi Prof. Dr. Vladimíru Novákovi. Ten stál u zrodu traumacentra brněnské Úrazové nemocnice, kde také mnoho let jako přednosta působil. Kromě svých profesních kvalit byl znám jako příjemný usměvavý člověkem a hráč taroku. Jedná se již o druhou gigovou osmiveslici, kterou v posledních několika letech parta nadšenců pod vedením Michala Zelinky dala dohromady, za což jim patří obrovský dík. V červnu ji uvidíme na pražských Primátorkách.

Dále jsme křtili tři nové žákovské skify značek Liteboat, Swift a Salani. Tyto lodě byly pořízeny v loňském roce za významné podpory Magistrátu města Brna. Poslední lodí byl zánovní skif Filippi, který již v loňském roce startoval s naším veslařem Milanem Viktorou na MS dospělých v Rotterdamu. Tento skif byl pořízen za pomoci dotace z Jihomoravského kraje. Všechny lodě byly částečně financovány z Lodního fondu, který pro tyto účely máme. Celkově se jednalo o více než 120 tisíc Kč. Děkujeme všem průběžným dárcům za podporu.

Na závěr byl pokřtěn nový devítimístný mikrobus Renault Master, který od minulého týdne využíváme pro dopravu sportovců a veslařských lodí. Přejeme mu mnoho šťastných kilometrů.
Foto: Sander Roosendaal

Fotografie zde.10. dubna 2017

nahled

Italské Piediluco

Česká reprezentace se o uplynulém víkendu tradičně zúčastnila jarní regaty v italském městě Piediluco. Ve státním dresu se představili i Tomáš Emr a Milan Viktora. Závodili jak na skifech, tak na dvojskifech s veslaři z Dukly Praha. Milanovi se v neděli podařilo vybojovat bronz na 1x mLV. Další výsledky a odkaz na webovky závodu zde.

Dva páry fotekzde.9. dubna 2017

nahled

MČR na dlouhé dráze

V sobotu 8. dubna 2017 proběhlo XVIII. MČR na dlouhé dráze s mezinárodní účastí v Hoříně.
Oproti loňskému roku se počet našich závodníků zvýšil na 21, kteří startovali v 17. posádkách.

Nejúspěšnějšími z našich byli ti, kteří odstartovali do závodu jako první z našich závodníků. Hájek Michal a Diblík Marek ovládli o 7 vteřin kategorii dvojek dorostenců. V téže kategorii se na slušném 11. místě umístili Řičánek Václav a Juránek Adam se ztrátou 2 minut na vítěze.

Po dvojkách dorostenců následoval blok skifařů a to nejprve z kategorie juniorů. Kunčák Václav skončil na nepopulárním čtvrtém místě, se ztrátou pouhých dvou desetin na třetí místo. O dvě místa šest vteřin za Vaškem skončil Čermák Ondřej.
Ve kategorii dorostenců byl jediným zástupcem Cacek Kryštof, který skončil s časem 24 minut na osmém místě.

Následovali kategorie mužů. Jako první z disciplín jely dvojky bez kormidelníka. V této disciplíně jsme měli pouze jednoho zástupce, který jel ve společenství s LS Brno. Svoboda Ondřej a Kára Vojtěch skončili mezi muži na osmém místě a v kategorii U23 na místě čtvrtém se ztrátou osmi desetin.
Poté následovali opět skifaři. Mach Jakub skončil na 13. místě se ztrátou 1 minuty a 35 vteřin na Ondřeje Synka. O dvě místa a sedm sekund za ním dojel Šanca Ondřej, který v kategorii U23 skončil na 6. místě. Luboš Zapletal obsadil deváté místo v kategorii mužů LV a v kategorii mužů LV U23 skončil také na 6. místě.

V kategorii žen jsme měli na skifu pouze jednu zástupkyni. Slabá Zdislava skončila v ženách na 14. pozici a v ženách U23 na místě jedenáctém.
Ve čtyřkách párových, žen Masters jela Grexová Darina, ve společenství s ČVK Praha a Mělníkem. Skončili na 4. místě.

Výsledky zde.6. dubna 2017

nahled

Nový dopravní prostředek

Tento týden se naše flotila rozrostla o nového člena. Výjimečně se nejedná o loď, ale o nový dopravní prostředek, který bude vozit 9 lidí a hravě utáhne 2 tunový vlek s loděmi. Zítra vyráží na svou první velkou jízdu - do Hořína na MČR na dlouhé dráze.

Fotografie zde.29. března 2017

nahled

Začátek sezóny

Vybrané posádky juniorů a mužů trénují od 19.3. na klidné vodě v Hodoníně. Dorostenci a dorostenky/juniorky odjeli pro změnu do Račic. Tomáš Emr a Milan Viktora jsou aktuálně na reprezentačním soustředění v italském Gavirate. A ti co zbyli to od zkouší na čerstvě rozmrzlé Brněnské přehradě, která se tímto vrátila na českou veslařskou mapu

Fotogalerie zde.24. března 2017

nahled

Soustředění Račice

Soustředění v Račicích proběhlo 20. - 23.03.2017. Jarní rozveslování a příprava na MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Počasí nám přálo, hladinka byla úžasná.
Je čas vrátit se do Brna na přehradu.

Fotogalerie zde.22. března 2017

Zahájení veslařské sezóny 2017

nahled7. března 2017 Autor: Ondřej Šanca

nahled

Testování adeptů reprezentace

O víkendu 4. a 5. března proběhlo testování adeptů reprezentace.
V sobotu se jelo 6 km na Labi z Liběchova do Štětí. Díky tomu, že asi dva kilometry před cílem a těsně před startem se nacházela výpusť z elektrárny, byly časy na této trati opravdu rychlé.
Celkově jsme měli 6 zástupců.

První kategorie, která startovala v 11 hodin byla dvojka bez kormidelníka, kde Tomáš Emr a Kuba Mach skončili pátí s časem 19:17.1, to bylo 25 vteřin za prvními. Další v této kategorii jel Ondřej Svoboda ve společenství s Vojtem Károu z LS Brno. Dojeli v čase 19:45.7

Jako druhá se na trať vydali skifaři. Jediným našim zástupcem by Ondřej Šanca, který s časem 20:46.4 skončil, se ztrátou více než minuty na prvního, dvanáctý.

Poté na trať vyjeli také skify lehkých vah, kde Milan Viktora skončil druhý o vteřinu a půl, s časem 19:55.3, za Janem Cincibuchem. Jako poslední od nás se na trať vypravil Zapletal Luboš, který v čase 20:55,4 dojel na 13. místě.

Chvíli po dvanácté hodině již byli všichni v cíli. Zbytek dne byl téměř volný až na krátký trénink na trenažeru. Ten se měl jet druhý den ráno v Račicích po desetičlenných skupinkách.

V první skupince, ve které jel Ondřej Synek, od nás nejel nikdo. Až v té druhé, která startovala v 9:00 byl Emr Tomáš a Mach Jakub. Tomáš dojel v celkovém pořadí, bez rozdílu kategorii, s časem 19:33.2 na 11. místě. Na 27. místě dojel Jakub s časem 19:50.6.

Další náš závodník startoval až v deset hodin a s časem 19:54.7 dojel v celkovém pořadí na 29. místě, v mužích lehkých vah na místě 4.

V 10:30 startoval Luboš Zapletal a s časem 20:21.5 skončil celkově na 42. místě v LV na 8. místě.

Jako úplně poslední startovali Ondřej Šanca, Ondřej Svoboda a Kára Vojtěch. Nejrychlejší byl Vojta v čase 20:08.0 na 34. místě. O místo a 2,5 vteřiny za ním skončil Ondřej Š.

Klubové výsledky zde.
Kompletní výsledky vody a trenažeru
26. únor 2017

nahled

Významné životní jubileum Jaromíra Doubka

Dne 24. 2. 2017 oslavil významné životní jubileum 70 let dlouholetý funkcionář a úspěšný trenér ČVK Brno pan Jaromír Doubek. Přejeme mu do dalších let hlavně pevné zdraví, štěstí, pohodu, a aby ještě dlouho působil u veslařského sportu.

Článek na Vesle.31. ledna 2017 Autor:Tomáš Nahodil; Edit:Ondřej Šanca

nahled

XXIV. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru v Hodoníně

V sobotu 18. 2. pro nás pořadatelé z VK Hodonín přichystali den nabitý závody na veslařských trenažérech. Kromě Mezinárodního mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru byly do programu zahrnuty disciplíny Masters Top One (1000m), Žákovský trojboj a University Fours. Den před tím ještě proběhnul pohár základních škol, středních škol i firemních posádek.

Ve starších žácích ročníku 2003 jsme měli 4 zástupce. Matěj Lohnický skončil na výborném 4. místě (1000m na trenažéru za 3:31), Lukáš Kolajta byl šestý (trenažér za 3:24), Martin Hájek devátý (3:36) a Michal Falber desátý (4:23). Ve starších žácích ročníku 2004 byl Dominik Roosendaal osmý (trenažér za 4:39) a Vítek Rytíř dvacátý první (4:50). Kromě zmiňovaného trenažéru žáci absolvovali v rámci trojboje ještě člunkový běh mezi kužely a Jacíkův test na žíněnce.

Disciplína univerzitních čtyřek znamenala českou premiéru, kdy se závodilo na 4 trenažérech spojených pohyblivými kolejnicemi a na ujetou vzdálenost za 4 minuty. Závod žen vyhrály veslařky z VUT v Brně, závod mužů maďarská univerzita, druhé opět VUT v Brně (v sestavě s naším odchovancem Markem Vitulou), třetí UTB Zlín. Mixový závod vyhrála UTB Zlín. Za zmínku stojí, že kromě veslařů registrovaných v ČVS zde závodili i veslaři „amatéři“ z jednotlivých univerzit, kteří s tímto sportem začínají v rámci hodin tělesné výchovy.

Výsledky hlavního programu naleznete níže, seřazené chronologicky podle kategorií, ve kterých se během dne závodilo.

7:54,8 Iva Obdrlíková 20. místo v dky
6:37,4 Marek Diblík 3. místo dci
6:38,8 Michal Hájek 4. místo dci
6:52,3 Kryštof Cacek 20-21. místo dci
6:57,9 Adam Juránek 27. místo dci
7:05,5 Erik Štěrba 37. místo dci
7:10,8 Vít Vaverka 46. místo dci
7:12,8 Václav Řičánek 49. místo dci
7:45,5 Filip Ševčík 65. místo dci
8:31,4 Lenka Roosendaal 42. místo jky
6:29,7 Václav Kunčák 13. místo jři
6:43,5 Ondřej Čermák 34. místo jři
6:58,3 Adam Roučka 55. místo jři
7:01,2 Radim Pazdera 61. místo jři
6:18,2 Milan Viktora 5. místo muži LV
6:25,9 Luboš Zapletal 12. místo muži LV (3. místo U23)
6:18,4 Jakub Mach 24-25. místo muži
6:36,0 Ondřej Svoboda 42. místo muži (25. místo U23)
6:36,6 Ondřej Šanca 43. místo muži (26. místo U23 a 12. místo AK)
6:23,9 Jiří Pfeifer 1. místo masters 50-59 let
6:53,5 Martin Kročil 3. místo masters 50-59 let
6:43,8 Eduard Göpfert 4. místo masters 40-49 let
6:57,5 Sander Roosendaal 6. místo masters 40-49 let


Za zmínku také stojí výkon Petra Ouředníčka, odchovanec našeho klubu, který dnes závodí za VK Slavia Praha. Petr v osobním rekordu 5:53,0 obsadil 2. místo mezi muži, jak v absolutním pořadí, tak i mezi akademiky. Držíme mu palce, aby forma vydržela a v následujících týdnem se nominoval do českých reprezentačních posádek.

Děkujeme organizátorů celé hodonínské ERGO SHOW v čele s Filipem Švrčkem za skvělé sportovní zážitky.

Kompletní výsledky zde.
Galerie zde.
Videa ze závodů 1., 2., 3..


9. února 2017

Zimní soustředění Jeseníky 2017

nahled Ve dnech 29.1. – 4.2. proběhlo zimní soustředění našich dorostenek a juniorek na horské chatě Barborka společně se studenty Univerzity Pardubice. Po cestě z pošmourného Brna nás přivítal slunečný pohled na Praděd, první společná fotografie a vyrážíme pěšky směr horská chata. Batohy a lyže nám odvezla rolba, tak byla cesta veselejší. Po ubytování a krátkém odpočinku jsme si nasadili běžky a hurá do bílé stopy otestovat jak to komu jde na běžkách.

Toto běžkařské umění jsme každým dalším dnem jen zdokonalovali výlety na Švýcárnu, Praděd, zdatnější z nás doběhli až na Červenohorské sedlo. Nesmím zapomenout na okruhy pod Kurzovní chatou, které byly hodně kondiční, a na rovince směrem na Ovčárnu jsme se zase snažili přiučit technice běžeckého lyžování.

Naše běžecké výlety jsme si osvěžovali přestávkami na čaj a středeční odpoledne výletem do Karlovy Studánky.
Na závěr soustředění proběhl štafetový závod, kde se naše děvčata promíchala se studenty Univerzity Pardubice a vytvořila společná družstva. V tomto závodě byli vítězové všichni, ale jen jedno družstvo ve složení Natálka, Pajá a Anička se umístilo na prvním místě. Gratulace všem a velké poděkování Romaně, Sanderovi a Tomášovi za perfektní organizaci.
Už se těšíme na příští rok ve stejnou dobu. Rezervaci máme na Kurzovní chatě.

Takže v roce 2018 opět Jeseníky!

Galerie zde.


8. února 2017

Naši závodníci v Sabaudii

nahled Naši závodníci již týdnem se seniorskou reprezentací pilně trénují na vodě a na kole v italské Sabaudii.
Mezi adepty o reprezentační dres nechybí Kuba Mach, Tomáš Emr a Milan Viktora. S nimi odcestoval i trenér Adam Michálek. Tomáše aktuálně trápí zdravotní obtíže, tak mu držte palce, ať se může za 10 dní představit společně s ostatními na MČR na trenažéru v Hodoníně.


6. února 2017

Veslování na VUT

Vysoké učení technické v Brně dnes zahajuje letní semestr a premiérově je možné se zapsat i do předmětu VESLOVÁNÍ.
Výuka probíhá v průběhu května blokovou formou, 2 x 2 hod ve FIT Centru MACHINA a 2 x 4 hod na loděnici ČVK Brno.
Tento předmět můžete doporučit svým kamarádům a známým.

Podrobnosti zde.


31. ledna 2017

III. kolo PČR 2016-17 v Pardubicích

V sobota 28. ledna proběhlo v Pardubicích III. kolo poháru ČR v jízdě na veslařském trenažeru.

V kategorii dorostenek nejlépe z našich závodnic dopadla Tereza Kindlerová s časem 07:51,0 na 10. místě. Místo za ní s časem 07:56,7 skončila Iva Obrdlíková.

Diblík Marek skončil v kategorii dorostenců těsně pod stupni vítězů a s časem 6:42,8 skončil na 4. místě. Pro dobrý výsledek si dojel také Hájek Michal, který skončil na místě šestém.

Taktéž na 6. místě, ale v kategorii juniorů skončil Kunčák Václav s časem 6:34,4. Roučka Adam s časem pod sedm minut skončil na 19. pozici.

V kategorii mužů lehkých vah si pro druhé místo dojel Milan Viktora s časem 6:17,1. Na šestém místě skončil Zapletal Luboš v čase 6:26,5. Jakub Rozlivka skončil na místě jedenáctém.

Jakub Mach sice z našich závodníků zajel nejlepší čas, ale na lepší než šestnácté místo v kategorii mužů to nestačilo. O deset míst a deset sekund za ním dojel Ondřej Svoboda. V této kategorii také dojel na děleném 3. místě náš odchovanec Petr Ouředníček, který zajel dvoukilometrovou trať pod 6 minut, za 05:57,0.

V mužích masters jeli dva naši závodníci, ale každý v jiné kategorii. Eduard Göpfert v kategorii C si s časem 6:49,8 vyjel třetí místo. Kročil Martin v kategorii D si dojel pro 2. místo s časem 6:53,9.

Kompletní výsledky zde.


18. ledna 2017

Členská schůze

nahled V sobota 25. února 2017 v 10 hodin proběhne v klubovně členská schůze ČVK Brno.

Program zde.

17. ledna 2017

Uzavření hráze

nahled V únoru dojde opět k uzavření hráze. Oficiální doba uzavíky je celý měsíc. V plánu je ale práce stihnout v první polovině února.

Článek o uzavření hráze zde.

12. ledna 2017

Úspěch v SCM

Ve středu 14.12. se jel náhradní termín 6km na trenažeru do SCM. Podle oficiálních výseldků se do SCM z našeho klubu dostalo 6 závodníků.

Náš sedmý nejlepší, Kryštof Cacek, skončil bohužel první pod čarou.20. prosince 2016

nahled

12. prosince 2016

Mužský kalendář

nahled V sobotu 10.12 se na klubu pokřtil kalendář, který muži nafotili během jednoho z prvních dnů, kdy byla opravdu zima. Tento kalendář byl vyroben v limitované sérii 105 kusů.

Články o kalendáři naleznete zde a zde.

11. prosince 2016

Vánoční Besídka

nahled To vám to byla besídka, začala okolo 2. hodiny, ale většina lidí došla později.
Poté co se tu sešli všichni účastníci vánočních závodů na trenažeru, se začalo závodit. Soutěžili všichni, kteří se zapsali, mladí, staří, velcí i malí.
Týmy byly nalosovány náhodně, proto nikdo nevěděl, jak by to mohlo dopadnout. Ale vyhrát chtěli všichni, protože výhra v podobě dortu byla více než lákavá.
Následovně jsme se přesunuli do klubovny, kde byl lahodný punč i svařák, připravený pro všechny hosty. Po vyhlášení vítězů, následovala dlouhá zábava, poté se dostavili i další lidi, hlavně muži, kteří přišli na křest svého hanbatého kalendáře, který nafotili.
Poté došel Eda, který náhodou ve stejném termínu slavil narozeniny a poté, co už vypadalo, že si myslí, že na klubu opravdu nikdo není, ho čekalo i další překvapení v podobě netradičního dárku, a to patnáct bílých myší. Nakonec po gratulacích pokřtil kalendář, poděkoval za dárek i za přání a zábava mohla pokračovat až dlouho
do večera, než odešli i ti poslední, kteří se dostavili.

Iva, Laura, Tomáš, Marek a Michal

Foto zde.3. srpna 2016Autor: Tomáš Nahodil

Euro Masters Regatta, Mnichov

nahled O uplynulém víkendu se Romana Macasová a Sander Roosendaal jako jediní dva zástupci našeho klubu zúčastnili Euro Masters regaty v Mnichově. Sander zvítězil s přehledem na skifu v kategorii B, v kategorii C získal druhé místo. Na párovce s Dušanem Macháčkem (VK Blesk Praha), Martinem Poláškem (VK Olomouc) a veslařem z Piešťan Andrejem Vičanem dojeli na třetím místě. Romana zvítězila na osmě žen s posádkou složenou z veslařek z VK Morávia UH, Pirát Vídeň, Heilbronner RG Schwaben, VK Hodonín, VK Slavia Praha a LS Brno. Na mixovém dvojskifu se Sanderem vybojovala druhé místo. Byl to úžasný víkend a těšíme se na příští rok do Bledu.30. července 2016Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na sledování Olympiády

nahled Pojďme společně u televizní obrazovky zafandit Ondrovi Synkovi a podpořit tak zisk jeho prvního olympijského zlata !!!

Sejdeme se v sobotu 13. srpna od 10 hodin na klubu.
V průběhu dne provedeme nátěr schodů zábradlí hlavní budovy, dále pak sečení motorovou kosou, takže pracovní oblečení s sebou. Odměnou nám bude naražený sud piva, který utuží sportovně-pracovního ducha :-)30. července 2016Autor: Tomáš Nahodil / Pavel Novotný

Pozvánka na Den veteránů

nahled Vážení přátelé veslařského sportu a ČVK Brno obzvláště, před 50 lety získala mužská osmiveslice stříbrné medaile na Mistrovství ČSSR.

Posádka této lodi se rozhodla uspořádat vzpomínkovou akci na úspěšný sportovní výkon spojenou se spanilou jízdou stříbrné osmy po hladině našeho brněnského moře. Toto se uskuteční v neděli 21. 8. 2016 na loděnici ČVK BRNO na přehradě v odpoledních hodinách.

Vážení přátelé,

„tmy vláda je svržena", politika – „Kdo nevesluje nebo přestal veslovat, nemá na klubu místo"- je již minulostí !!! Nové vedení klubu vítá každého příchozího bývalého člena, ať to byl olympionik či kdysi jen mladší žák. A proto zveme všechny bývalé veslaře a veslařky - přijďte na klub oprášit stará přátelství, zavzpomínat na své lásky, podívat se, jak klub vzkvétá. Chceme, aby jste na klub opět chodili jako do přátelského místa. Je zde možnost občerstvení, posezení v klubovně a jiné.

Těšíme se v neděli na Vás !!

Za Sdružení veslařů a přátel osmy gigové Novotný Pavel17. července 2016Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR Masters, Třeboň

nahled Na MČR Masters v Třeboni se na rybníce Svět střídal déšť se sluncem i medaile s umístěními nemedailovými. U plata vidíme bronzovou posádku noncoxu kategorie C, ve složení Doubek, Novotný, Kročil a Göpfert. Kromě fotogalerie přinášíme i kompletní výsledky, kde naleznete další medailová umístění našich mužů i žen masters.9. července 2016Autor: Ondřej Šanca, Tomáš Nahodil

Akademické mistrovství ČR

nahled Ve čtvrtek 30.6. proběhlo Akademické mistrovství České republiky ve sprintu. Tohoto mistrovství se zúčastnili čtyři závodníci z našeho klubu: Tomáš Emr, Kuba Mach, Ondřej Šanca a Petra Svobodová, ke kterým se přidal veslař z Pardubic, Zeman Vojtěch. Společně jeli v lodi Masarykovy univerzity. Po dvou vítězstvích ve třech rozjížďkách nastoupili ve finále proti lodi Vysokého učení technického v Brně, které nakonec porazili.5. července 2016Autor: Petra Svobodová, Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR žactva a dorostu

nahled V Kategorii dorostenek se zúčastnili dvě naše závodnice Iva Obrdlíková s Lenkou Roosendaal, které závodily na 2x a 4x se závodnicemi z Ostravy a Břeclavi. Úžasný závod jely holky na 2x v rozjížďce, kde postoupily s přehledem z druhého místa do semifinále. Bohužel v semifinále se jim závod nevyvedl a z pátého místa nepostoupily do nedělního finále. Na párovce si vybojovaly třetím místem v rozjížďce postup do finále A, kde se umístily na šestém místě.

V kategorii dorostenců, která byla o něco početnější, se Michal Hájek a Marek Diblík na dvojce probojovali do finále B, které vyhráli. Na dvojskifu byl Michal Hájek s Kryštofem Cackem o něco úspěšnější a skončili na místě pátém.

Terka Kindlerová, která byla jedinou naší závodnicí v kategorii žaček starších se v neděli zúčastnila finále B na párové čtyřce ve společenství s Jindřichovým Hradcem, kam se probojovaly z konkurence 21 posádek, kde skončily třetí.

Naše nejmladší závodnice Jitka Jurnečková, Karolína Kučerová a Adéla Flodrová, se závodů zúčastnili na párové čtyřce, kde si zajeli finále C. Poté jeli také Karolína Kučerová a Adéla Flodrová dvojskif na kterém se dostali do semifinále.

Nejpočetnější kategorie, která také zaznamenala jako jediná medailový úspěch byla kategorie žáků starších. Na párovce skončili na místě 6. ve složení Řičánek Václav, Komanec Jeroným, Vaverka Vít, Hájek Martin a Suchánek Jakub. V disciplíně čtyřek s kormidelníkem naše posádky zvítězily jak ve finále A (stalo se tak po mnoha letech), tak ve finále B. Vítězná posádka byla ve složení Řičánek Václav, Vaverka Vít, Komanec Jeroným, Hájek Martin a Suchánek Jakub. Posádka, která ovládla finále B jela takto: Kolajta Lukáš, Ševčík Filip, Kerndl Kryštof, Mendes Marco, Borovička Matěj.

Na výsledcích se podíleli naši trenéři Jaromír Doubek, Michal Doubek, Romana Macasová a Petra Svobodová. Se žáky pomáhal také Michal Humpolíček. Děkujeme.28. června 2016Autor: Ondřej Šanca, Tomáš Nahodil

MČR seniorů a juniorů

nahled Naši muži, ženy a junioři, se tento víkend zúčastnili MČR seniorů a juniorů. Každý z nich se představil, alespoň v jednom finále A.

Luboš Zapletal, ve společenství se závodníkem z LS Brno, vybojoval dvě stříbrné medaile na dvojskifu lehkých vah. Jednu za závod mužů a druhou za závod mužů do 23 let. Na druhém místě se také umístila posádka na čtyřce s kormidelníkem, Pfeifer Jiří, Šanca Ondřej, Trávníček Martin a Svoboda Ondřej. Milan Vitora, který tentokrát startoval za muže těžké váhy a skončil na druhém místě za Michalem Plockem.

Do finále skifů juniorů se z našich tří startujících dostal pouze Václav Kunčák, poté co zajel čtvrtý nejlepší čas v jízdě na čas, kde skončil na šestém místě z celkového počtu 38 závodníků. Nutno podotknout, že Vašek na skifu jezdí teprve pár týdnů, takže se jedná o velmi dobrý výsledek. Ve společenství s Hamrem naši junioři, Čermák Ondřej, Diblík Tomáš a Kunčák Václav, skončili na třetím místě v závodě osem.

Zlatou medaili získala Zdislava Slabá a Petra Svobodová ve společenství se závodnicemi z Otrokovic na párovce žen do 23 let.

V závodě osem mužů jeli naši závodníci ve dvou posádkách. Svoboda Ondřej ve společenství s Pardubicemi, Hamrem, ČVK Praha, Dukla a Bohemkou skončili na druhém místě. Druhá posádka s Milanem Viktoru, Tomášem Emrem a Kubou Machem skončila na místě pátém.23. června 2016Autor: Tomáš Nahodil

Loděnice u řeky ožívá

nahled Naše stará loděnice u řeky Svratky ožívá. Kromě podzimího závodu Osmy Brno je areál od dubna využíván firmou Torrsen Sports na tréninky a firemní akce s dračími loděmi. Jak dokumentují dnešní fotky tak nemusí jít jen o pádlování v sedě, ale i ve stoje, či další sportovní disciplíny.

Fotogalerie12. června 2016Autor: Petra Svobodová

Mistrovství oblasti Morava

nahled O víkendu 11.-12.6. 2016 proběhlo na Brněnské přehradě Mistrovství Moravy. Těchto závodů se zúčastnily všechny kategorie. Na prvních místech se v kategorii muží umístili Zapletal Luboš a Hrstka Jan (LS Brno) v disciplíně 2x, Svoboda Ondřej a Mach Jakub v disciplíně 2-, Emr Tomáš, Mach Jakub, Svoboda Ondřej, Pfeifer Jiří, Lepier Jan, Trávníček Martin, Šanca Ondřej, Viktora Milan a Čermák Ondřej na kormidle v disciplíně 8+ a v disciplínu 1x vyhrál Viktora Milan.

V kategorii dorostenů v závodě 8+ se na prvním místě umístili naši závodníci Cacek Kryštof, Juránek Adam, Štěrba Erik, Hájek Michal, Diblík Marek, Čermák Ondřej na kormidle ve společenství s kluky z Olomouce a Ostravy. V těchto závodech jsme obsadili plno krásných druhých a třetích míst. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme plno dalších úspěchů.

Výsledky
Fotogalerie - web
Fotogalerie - všechny fotky5. června 2016Autor: Tomáš Nahodil

103. Primátorky

nahled Celý víkend jsme žili již 103. ročníkem slavných závodů Primátorky. Muži obsadili v nabité konkurenci 5. místo, junioři ve společenství s Hamrem místo 4., shodně s naší gigovou osmou. Starší žáci se také probojovali do nedělního finále A, kde skončili pátí. Dorostencům se sobotní program bohužel nepovedl a do finálových jízd nepromluvili.

Závod mužů Masters B byl chybou rozhodčího odstartován i přes parník, který blokoval průjezd a po významné ztrátě naši závodníci dojeli těsně na druhém místě. Luboš Zapletal vybojoval pěknou jízdou 2. místo ve finále B na skifu mužů, hned v závěsu za naším odchovancem Petrem Ouředníčkem (dnes VK Slavia Praha). Petra Svobodová startovala v pátek v závodě akademických osem na lodi Masarykovy univerzity a obsadila mezi ženami 2. místo, 12. místo absolutně.

Kompletní výsledky

TV záznam nedělních finále

TV reportáž z Univerzitních osem31. května 2016Autor: Ondřej Šanca

Mezinárodní regata Hodonín

nahled O víkendu 28.-29.5 se náš klub zúčastnil veslařské regaty s mezinárodní účastí v Hodoníně. Nejmladšími účastníky byli žáci a žačky mladší. Většina z nich se představila na skifech - nejúspěšnější z nich se umístili na druhém místě ve své jízdě a to Juračka Štěpán a Flodrová Adéla. Někteří z nich se zúčastnili závodů na dvojskifech, kde na druhé místo dosáhl Roosendal Dominik a Juračka Štěpán. V téže disciplíně, jen odlišné kategorii dosáhli na třetí místo Flodrová Adéla a Kučerová Karolína.

V další věkové kategorii žaček starších se představila pouze Tereza Kindlerová, která skončila na skifu a na dvojskifu, ve společenství s Lodními sporty, shodně na třetím místě. A závod na párovce ve společenství s Jindřichovým hradcem vyhrála. Mnohem početnější zastoupení měli žáci starší, kde ve svých jízdách skončili Kolajta Lukáš na místě prvním a Hájek Martin na místě druhém. Na dvojskifech zaznamenaly největší úspěch, když zvítězili téměř ve všech jízdách, kde startovala posádka našeho klubu (Kerndl Kryštof a Mendes Marco, Říčánek Václav a Hájek Martin, Komanec Jeroným a Vaverka Vít). Tyto posádky pak také startovali na párovkách, kde se k prvním jmenovaným přidali Kolajta Lukáš, Ševčík Filip a Lohnický Matěj. Ti skončili na druhém místě. Druhá párovka ve složení Říčánek Václav, Hájek Martin, Komanec Jeroným, Vaverka Vít a Suchánek Jakub svoji jízdu jasně ovládla.Vítězně rovněž dojela posádka 4+žcis ve složení Marco Mendes,Kryštof Kerndl,Filip Ševčík,Lukáš Kolajta,korm Suchánek Jakub

V kategorii dorostenek skončily Obrdlíková Iva a Lenka Roosendaal na dvojskifu na třetím místě a ve společenství s Břeclaví a Ostravy na párovce na místě druhém. Opět v početnější kategorii dorostenců skončili Cacek Kryštof a Hájek Michal na druhém místě na dvojskifu. Když k nim přisedl Štěrba Erik a Diblík Marek skončili také na párovce na místě druhém. Po přisednutí Adama Juránka, Miroslava Kapuletýho na kormidlo a Adama Zdráhaly z Olomouce a Přemka Piskoře a Dana Pěnkavy Ostravy, skončili opět na druhém místě v závodě osem.

Kategorii juniorů se dařilo především na skifech když do čtyřčlenného finále postoupili tři naši závodníci. Na první místo se po těsném souboji dostal Kunčák Václav. Těsně za ním skončil Čermák Ondřej. Na čtvrtém místě se umístil Roučka Adam. Jelikož závod byl rozdělen na dvě skupiny v druhé se Tomáš Diblík umístil na druhém místě. Čermák Ondřej a Kunčák Václav se také zúčastnili na dvojskifu a skončili druzí.

Další byla kategorie žen, kde se Zdislava Slabá a Svobodová Petra umístili na druhém místě na dvojskifu. V závodě osem skončila naše loď na třetím místě s posádkou: Macasová Romana, Ouředníčková Zdena, Grexová Darina, Slabá Zdislava, jež byli doplněny o závodníky z Lodních sportů. V kategorii mužů se zúčastnili Zapletal Luboš, třetí v závodě skifů, a Šanca Ondřej, kteří skončili v závodě dvojskifů na druhém místě.

Kategorie mužů masters byla o něco úspěšnější, když se Roosendaal Sander umístil na druhém místě v závodě skifů, a následně s také na místě druhém v závodě dvojskifů s Radkem Otevřelem z LS Brno. Po 34 letech okusil hodonínské vody Dalibor Čáp,který jel dvojskif s Michalem Doubkem. Dojeli na třetím místě. Na prvním místě se také umístili naši dva závodníci ve smíšené osmě masters, Macasová Romana a Roosendaal Sander, ve společenství s dalšími kluby.

Celkově náš klub získala osm prvenství, osmnáct druhých míst a třináct míst třetích.

21. května 2016Autor: Tomáš Nahodil

CEFTA 2016, Brno

nahled Marek Diblík a Michal Hájek si odbyli svoji reprezerentační premiéru na závodech zemí CEFTA v Brně. Společně s Tomášem Vodičkovu (LS Brno) a Tomášem Maňáskem (Jiskra Otrokovice) závodili jako česká "B" posádka na noncoxu dorostenců. Fotogalerie.19. května 2016Autor: Petra Svobodová

Pohár SNP, Piešťany

nahled O víkendu 7.-8.5. 2016 jsme se zúčastnili závodů v Piešťanech. Počasí nám přálo a užili jsme si krásný slunečný víkend plný úspěchů. Naši závodníci z kategoií žáků, žaček, dorostenek, žen i mužů závodili ze všech sil a získali mnoho medailí. Podrobné výsledky naleznete zde.17. května 2016Autor: Tomáš Nahodil

Pokřtili jsme osmiveslici a nový veslařský flos

nahled V sobou 14. května jsme na klubu křtili nové veslařské molo a osmiveslici. Přítomen byl také brněnský primátor Petr Vokřál, místostarostka městské části Brno-Kníničky Hana Juránková a další hosté.

Flos o délce 15 metrů znamenal investici ve výši 521 tisíc Kč, kdy město Brno přispělo 450 tisíc Kč. Je vyroben nejmodernější technologii zajišťující stabilitu jak při zatížení, tak velkých vlnách. Umožňuje veslařům bezpečný vstup do lodi, které navíc díky nízké konstrukce netrpí opotřebením krakorců.

Osma nese název po bývalém vynikajícím závodníkovi a trenérovi klubu Jaroslavu Myslivečkovi. Tento hodonínský rodák mj. zvítězil jako člen brněnské posádky na Primátorkách 1940 a jako trenér stál za úspěchy dvojky s kormidelníkem Karel Kolesa, Ivan Miluška, nominované na OH 1968 v Mexiku. Tři roky stará loď značky Wintech byla pořízena díky dobrovolné sbírce členů a sponzorů, které říkáme Lodní fond. Z něj bylo čerpáno 175 tisíc Kč, zbytek dofinancoval klub.

Fotogalerie. Autoři snímků Marie Schmerková a Jaroslav Nahodil.

Článek o akci na webu Brno.cz8. května 2016Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství Evropy seniorů

nahled Milan Viktora závodil o víkendu na Mistrovství Evropy v Brandenburgu. Všem veslařům znepříjemňoval jízdy silný protivítr, který foukal navíc zboku. Milan se z pátečních rozjížděk skifu lehkých vah neprobojoval přímo do semifinále, proto jel následně opravnou jízdu, ve které již uspěl. Sobotní semifinále rozhodlo o postupu do finále B. V neděli i přes nevýhodnou 6. dráhu obsadil 5. místo, celkově tedy 11. pozici, vyhrál Slovák Babač. Další čeští skifaři také nejeli úplně podle svých představ, Mirka Topinková-Knapková byla šestá, Ondřej Synek třetí. Foto Veslo.cz.6. května 2016Autor: Tomáš Nahodil

Loděnice v nových barvách

nahled Naše loděnice již několik dní svítí novými barvami. Vrata loděnic jsou v klubové modré a nápis již z dálky napovídá jaký sport se na levém břehu přehrady již 70 let provozuje. Děkujeme firmě David Halouzka s.r.o. za realizaci natěračských a písmomalířských prací. Fotodokumentace.3. května 2016Autor: Tomáš Nahodil

Prezentace závodů Osmy Brno

nahled Spustili jsme novu prezentaci. Na ní vás budeme informovat nejen o přípravách podzimního závodu na řece Svratce, ale také o aktuálním dění na brněnské akademické scéně. Dočtete se zde například o premiérovém startu osmy Masarykovy univerzity na Primátorkách. Propozice závodu naleznete na www.osmy-brno.cz. Aktuální informace hledejte na facebookové události a facebookové stránce závodů.27. dubna 2016Autor: Tomáš Nahodil / Ondřej Šanca

Kontrolní závody

nahled Milan Viktora se zatím jako jediný člen našeho klubu nominoval do reprezentačního dresu. Nedělním vítězstvím v Račicích potvrdil své ambice a bude startoval na Mistrovství Evropy v Brandenburgu. Doufáme, že se k němu ještě přidají naši závodníci U23 a také dostanou šanci reprezentovat ČR v zahraničí. Na fotce Zdeňka Paroulka vidíme spokojeného Milana Viktoru staršího a mladšího po dojezdu závodu. Rozhovor s Milanem na Veslo.cz zde.

Ale teď pojďme krok po kroku. Víkendových kontrolních závodů se účastnilo 11 našich závodníků. V kategorii dorostenců závodila jediná posádka, Marek Diblík a Michal Hájek, kteří se v sobotu dostali do finále B kde následně skončili na celkovém 9. místě. V kategorii juniorů závodila dvojka bez kormidelníka, Albert Stříž a Václav Kunčák, a na skifu Ondřej Čermák. Obě posádky se přes opravky probojovaly do semifinále. Albert Stříž a Václav Kunčák se přes semifinále nedostali do finále A a skončili na 11. místě. Ondřej Čermák na skifu skončil na místě 12.

Kategorie můžu měla nejpočetnější zastoupení. Přímo z rozjížděk postoupili do semifinále zmiňovaný Milan Viktora v kategorii lehkých vah a Ondřej Šanca. Přes opravné jízdy postoupil také Luboš Zapletal v kategorii lehkých vah. Na dvojce bez kormidelníka se do semifinále dostali přes opravné jízdy Tomáš Emr a Kuba Mach. Taktéž pak Ondřej Svoboda ve společenství s Tomášem Chlupáčem z Pardubic. V neděli proběhly semifinále a finále. Milan Viktora, který postoupil přímo do semifinále, postoupil do finále A a celkově zvítězil v kategorii lehkých vah o 2 sekundy. Ondřej Šanca i přes přímý postup do semifinále skončil ve finále B na šestém místě. Luboš Zapletal v závodě na 10. místě, ale na 9. místě v kategorii lehkých vah. Na dvojce bez kormidelníka se do finále A dostali Tomáš Emr a Kuba Mach, kde skončili na 6. místě. Ondřej Svoboda ve společenství s Tomášem Chlupáčem z Pardubic jel finále B, kde skončili na 3. místě, celkově byli 4. v kategorii U23. Celkové výsledky naleznete zde.


24. dubna 2016Autor: Petra Svobodová

Jarní závody Brno

nahled V sobotu 23.4. proběhly na Brněnské přehradě jarní závody. V kategorii mladší žáci v disciplíně 2x nás reprezentovali a vyhráli Dominik Roosendal a Štěpán Juračka. V mladších žačkách za nás závodily Karolína Kučerová a Adéla Flodrová, které skončily na čtvrtém místě.

Ve starších žácích v disciplíně 2x za nás závodili Jeroným Komanec a Vít Vaverka, kteří se umístili na 1. místě, dále Lukáš Kolajta a Filip Ševčík (2.místo) a Živan Novotný a Jakub Suchánek (6.místo). V disciplíně 4+ jsme měli dvě posádky. V první posádce byli Lukáš Kolajta, Filip Ševčík, Kryštof Kerndl, Marco Mendes a na kormidle Matěj Borovička, kteří skončili na 2.místě a za nimi se umístila posádka složená z Václava Říčánka, Víta Vaverky, Jeronýma Komance Martina Hájka a Jakuba Suchánka. V disciplíně 4x+ jsme taktéž měli dvě posádky. Na 1.místě skočila posádka složena z Václava Říčánka, Jeronýma Komance, Víta Vaverky, Martina Hájka a Miroslava Kopuletého. Druhá posádka ve složení Lukáš Kolajta, Filip Ševčík, Kryštof Kerndl, Marco Mendes a Michal Falber skončili na 3. místě. V kategorii žákyň starších na 1x za nás závodila Tereza Kindlerová (2.místo) a Lenka Boušková (6.místo), pro kterou to byl zároveň i její první závod na vodě. Lenka s Terezou spolu také jely v disciplíně 2x, kde skončily na 5. místě.

V disciplíně 1x v kategorii dorostenci závodil Kryštof Cacek (3.místo) a Radim Pazdera (4.místo). V této kategorii v disciplíně 2x se na druhých místech umístili Erik Štěrba s Kryštofem Cackem a Igor Chládek s Radimem Pazderou. Dále Erik Štěrba s Adamem Juránkem se umístili na 3.místě v disciplíně 2-. Poslední dva zmiňovaní spolu s kluky z Perunu Ostrava vyhráli disciplínu 4+. V kategorii dorostenek Iva Obrdlíková a Lenka Roosendaal vyhráli disciplínu 2x. Iva s Lenkou také vyhrály disciplínu 4x- spolu s děvčaty z Přerova a Ostravy. V kategorii junioři v disciplíně 1x závodil Adam Roučka, který z rozjížďky do finále nepostoupil a také Tomáš Diblík, který do finále postoupil, ale na start se nedostavil. Tito dva také závodili v disciplíně 2x kde skončili na 6. místě.

V kategorii 1x muži startoval Jiří Pfeifer, který se z rozjížďky probojoval do finále, kde skončil na 3.místě. V disciplíně 2x za nás v rozjížďce startovaly 3 posádky: Martin Kročil a Eduard Göpfert, Tomáš Nahodil a Ondřej Hubík, Vojtěch Zeman a Sander Roosendaal. Posádka V. Zemana skončila ve finále na 5.místě a posádka T. Nahodila na 6. místě. Posádka M. Kročila se do finále nedostala. Naši muži se také objevili v disciplíně 4x-, kde posádka složena z Jiřího Pfeifera,Eduarda Göpferta, Martina Trávníčka a Martina Kročila skončila na 2. místě. V kategorii ženy Petra Svobodová a Zdislava Slabá vyhrály disciplínu 2x a v kategorii 1x se P. Svobodová umístila na 4. místě a Z. Slabá na místě 6.

Vítězům gratulujeme. Celkové výsledky naleznete zde.14. dubna 2016Autor: Tomáš Nahodil

Gigové jaro

nahled Gigoví veslaři také zahájili tréninky na vodě. Na začátku dubna provětrali gigovou osmiveslici „Josef Kadlec“ na hladině Brněnské přehrady. Nadšenci pod vedením Michala Zelinky nelení a rekonstruují osmiveslici další! Ta je o něco starší a byla v minulosti považována za tu rychlejší. Jak je vidno z fotek tak již příliš nechybí, jen kovové krakorce a může vyrazit. Přejeme jim hodně zdaru a někoho šikovného, kdo pomůže s výrobou zmiňovaných krakorců. Fotogalerie z rekonstrukce lodi a prvního tréninku zde.11. dubna 2016Autor: Ondřej Šanca

Mistrovství ČR 2016 na dlouhé dráze

nahled V sobotu 9.4. proběhlo MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Za náš klub zde startovalo 19 závodníků v 15 posádkách. Největší úspěch zaznamenal Milan Viktora v kategorii skifařů lehkých vah, kdy mu s časem 23:22,5 chybělo na vítěze 10 sekund. Dalším v kategorii skifařů lehkých vah byl Sander Roosendaal (15.) a Lubos Zapletal, který skončil na celkovém 9. místě a na místě 5. v kategorii U23. Dále v kategorii skifů mužů se závodu zúčastnili Ondra Svoboda (26. celkově / 15. v U23), Ondřej Šanca (14./8.) a Jiří Pfeifer (21.).

Jedinými zástupci v dvojkách mužů byli Kuba Mach a Tomáš Emr, kteří skončili na 6. místě, se ztrátou necelé minuty za vítěznou posádku Dukly. V kategorii juniorů nás na dvojce reprezentovali Václav Kunčák a Albert Stříž jež dojeli na 13. místě. V téže kategorii, ale na skifu za nás jeli Ondřej Čermák (17.) a Tomáš Diblík (19.)

Nejpočetnější zastoupení měla kategorie dorostenců. Na dvojkách se představili Michal Hájek s Markem Diblíkem (5.) a Erik Štěrba s Adamem Juránkem (16.). Na skifu v této kategorii jel Kryštof Cacek, který skončil 25. z celkového počtu 62 startujících. Do cíle závodu se také dostaly dvě dorostenky, Iva Obrdlíková na 34. místě a Lenka Roosendaal na 36. místě z 50 závodníků. Kompletní výsledky a fotogalerie, autoři snímků: Sander Roosendaal, Tomáš Nahodil a Zdeněk Šuma.4. dubna 2016Autor: Tomáš Nahodil / Ondřej Šanca

Rozhovor s dvojkou mužů a skifaři do 23 let.

nahled Přinášíme nový rozhovor s našimi veslaři, tentokrát s dalšími účastníky jarního rozveslování v Itálii - dvojkou mužů Tomáš Emr a Jakub Mach. Dále pak se skifaři do 23 let Ondřejem Šancou, Ondřejem Svobodou a "lehkovážným" Lubošem Zapletalem, kteří se připravují v Brně.

Rozhovor s dvojkou mužů Rozhovor se skifaři U2326. března 2016Autor: Tomáš Nahodil

Jarní oběžník

nahled Dnes byl na členy klubu a rodiče odeslán oběžník, který informuje o novinkách pro letošní sezónu. Najdete v něm mimo jiné informaci o křtu nového flosu a klubové osmy v sobotu 14. května, na který navazuje druhý ročník steakobraní. Dále pak aktuální termínovou listinu, stav lodního fondu a další zprávy. Také si nezapomeňte v případě zájmu objednat klubové oblečení, uzávěrka do 5. dubna!

Oběžník

Termínovka

Stav Lodního fondu

Pozvánka na křest flosu a osmy

Pozvánka na Steakobraní22. března 2016Autor: Ondřej Šanca

Rozhovor s Milanem Viktorou

nahled Vybrané posádky z kategorie junioři a muži v sobotu odjely na jarního rozveslování do italského Gavirate. Přinášíme vám rozhovor s jedním z účastníků - Milanem Viktorou.

Kde jsi začínal s veslováním a jak dlouho vlastně vesluješ?
M.V.: S veslováním jsem začínal v Hodoníně a vesluji osmým rokem, začal jsem v 17.

Jaká byla tvá nejčastější a jaká nejoblíbenější disciplína?
M.V.: V Hodoníně jsem jezdil pouze na skifu, protože jsem neměl k sobě žádného parťáka. Po příchodu do Brna jsem začal jezdit na dvojce s Karlem Zadákem. Každá disciplína má své kouzlo. Nejraději mám ale přeci jen asi skif.

V tom případě předpokládám, že pro tebe nebylo zas tak obtížné přesednout v druhé půli sezony na skiffa, poté co jsi v její první půlku jezdil s Karlem na dvojce, nebo se mýlím?
M.V.: Problém to nebyl, spíš mi trvalo než jsem si zase zvyknul na to, že když při tréninku nebo závodě nemůžu, tak jsem na to sám a není za mnou nikdo kdo by mi pomohl, přeci jen Karel nikdy nepovolil :)

V loni jsi na skifu vyhrál hradišťský šestikilák. Jak vidíš své možnosti v Hoříně?
M.V.: V Hoříně to bude mnohem těžší než v Hradišti, protože zde bude startovat už kompletní česká špička. Nicméně chci určitě zopakovat výsledek z Hradiště.

Máš nějaké rituály, které děláš před závodem?
M.V.: Protože jezdím lehkou váhu, tak se musím dvě hodiny před závodem jít zvážit. Do té doby většinou ležím a relaxuji. Po zvážení si vždy pustím hudbu a mám hodinu, než se začnu rozcvičovat. Žádný zvláštní rituál nemám, možná jen že nemám rád přivázané paty v lodi, které musí být z bezpečnostního hlediska přivázané a rozhodčí to kontrolují, proto vždy po odražení od plata si paty rozvážu a než přistanu po závodě, tak je zase přivážu :)

Nyní tě čeká dvoutýdenní soustředění v Italském Gavirate, jak se na něj těšíš?
M.V.: Těším se hodně, protože přes týden musím chodit do práce a na soustředění bude čas nejen na trénink, ale hlavně i prostor k regeneraci a spánku :)

Jaké jsou tvé plány a představy pro letošní sezónu, kam by jsi se nejraději dostal?
M.V.:Plány jsou jednoznačné. Uspět na kontrolních závodech a reprezentovat českou republiku na mistrovství Evropy a Světa na skifu v lehkých vahách.6. března 2016Autor: Tomáš Nahodil

Nové veslařské molo

nahled Jen 5 týdnů zbývá do prvních letošních závodů – MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Proto je nejvyšší čas začít naplno s tréninky na vodě. Do nové sezóny vstupujeme se zbrusu novým veslařským pontonem. Brněnská přehrada se postupně napouští a za 3 dny by již měl plovat na vodě. Děkujeme Magistrátu města Brna za finanční podporu a členům klubu za provedení přípravných prací. Poděkování patří také M. Kindlerovi, který zdarma relizoval veškeré sváření, M. Zelinkovi za organizaci betonáže a firmě MILT za bezplatné dodání kovových přechodů.

Fotky z montáže flosu29. února 2016Autor: Tomáš Nahodil

Příměstský tábor

nahled Letos jsme pro vás opět připravili zajímavý sportovně poznávací program příměstského tábora v oblíbené rekreační oblasti města Brna. Je určen všem dětem ve věku 10 - 14 let. Příměstský tábor bude probíhat ve dvou termínech a to 11. – 15. 7. 2016 a 18. – 22. 7. 2016, denně od 8 do 16 hodin. Více informací naleznete na následující stránce.16. února 2016Autor: Michal Zelinka, Tomáš Nahodil

Hamburgerobraní

nahled Vážení přátelé, sdružení gigové osmy si Vás dovoluje pozvat na první Hamburgerobraní, které se koná v sobotu 5. 3. 2016 od 16 hod. v klubovně na přehradě. Hamburgery budou připravené z hovězího masa českého chovu v bio kvalitě. Maso je vyzrálé po dobu minimálně 4 týdnů a maximálně 7 týdnů tzv. suchým zráním. Jelikož se jedná o finančně náročnou akci a množství masa na burgery je omezené, budou přijímány závazné objednávky a záloha dle jídelního lístku (u pana správce do 1. 3. 2016).

Pozvánka a jídelní lístek


12. února 2016Autor: Tomáš Nahodil

Nová Facebooková prezentace

nahled Byla spuštěna oficiální facebooková prezentace ČVK Brno. Naleznete na ní aktuální informace z našeho klubu i ze světa veslování. Její adresa je www.facebook.com/cvkbrno.cz.

Aktuálně do ní přispívají Petra Svobodová, Michal Doubek, Ondřej Šanca, Pavel Svítil a Tomáš Nahodil. Pokud budete mít jakékoliv zajímavé materiály pro zveřejnění na této stránce, tak se na ně prosím obracejte. Děkuji.31. ledna 2016Autor: Tomáš Nahodil

III. kolo ergo Poháru ČR 2015-2016

nahled V Pardubicích se jelo III.kolo Poháru ČR 2015-2016 (mládež, masters, ZHS) a zároveň II.kolo Poháru ČR 2015-2016 (senioři) v jízdě na veslařském trenažéru. Naší hlavní hvězdou byl Jiří Pfeifer, který předvedl nejen svůj nejlepší výkon sezóny, ale zároveň již definitivně stanovil nový český rekord v kategorii 50-59 let. Čas 06:19,8 je opravdu obdivuhodný.

Sander Roosednal byl v čase 06:55,6 třetí v kategorii 40-49 let. Jakuba Rozlivku bohužel postihla v závodě mužů lehkých vah svalová křeč a závod nedokončil. Dále zde startovaly naše dívky. Dorostenka Iva Obrdlíková se umístila na 18. místě (08:20,7) a Lenka Roosendaal na 20. místě (08:36,1). Klára Odstrčilová byla v juniorkách devatenáctá (08:25,5). Foto Milan Viktora.22. ledna 2016Autor: Tomáš Nahodil

Obchodního zastoupení veslařských pontonů pro ČR

nahled V loňském roce jsme jako první klub v ČR nakoupili od belgické firmy BELRIVE nový veslařský ponton. Výrobek se nám jeví jako kvalitní a dá se jej doporučit dalším zájemcům.

Byli jsme požádáni o zveřejnění nabídky na jejich obchodní zastoupení pro ČR. Jedná se o zastupování výhradní či nevýhradní, dle domluvy s prodejcem. Více informací vám poskytne pan Vincent Perot, tel.: +32 4226 6007, vincent.perot@belrive.eu. Webovou prezentaci firmy naleznete na adrese http://www.belrive.eu.21. ledna 2016Autor: Tomáš Nahodil

Na ergoregatách padly 3 osobní rekordy

nahled Albert Stříž již podruhé ukázal, že nemá v letošní trenažérové sezóně konkurenci. Poprvné tomu bylo 12. prosince v Hostivicích u Prahy, kde vyhrál kategorii juniorů v čase 6:17,2. Podruhé vyhrál 9. ledna v Neratovicích v čase 6:17,2. Prvně jmenovaných závodů se v kategorii masters 50-59 let zúčastnil také Jiří Pfeifer, kde vyhrál s časem 6:20,5, což je zároveň nový český rekord (rekord bohužel následně nebyl uznán, protože mu bylo v den závodu "teprve" 49 let a pokusí se o druhý pokus v lednu v Pardubicích). Tomáš Emr byl v Neratovicích jedenáctý v mužích a časem 6:08,5 si taktéž vylepšil svůj osobní rekord. Gratulujeme.

Výsledky I. kola poháru, Hostivice
Výsledky II. kola poháru, Neratovice13. ledna 2016Autor: Tomáš Nahodil

Členské příspěvky, nový bankovní účet

nahled Z důvodu úspory nákladů rušíme oba současné účty u Komerční banky a zavádíme nový účet u FIO banka s číslem 2900922974 / 2010. Ten bude sloužit pro veškeré platby, tedy i pro platbu příspěvků či Lodní fond.

Výše členských příspěvků se pro letošní rok nemění. Úhradu je nutno provést do 29. února 2016. Do zprávy pro příjemce uvést jméno a příjmení člena. Neidentifikovatelné platby budou odesílateli vráceny. Částečné úhrady nejsou přijímány.

Výše členských příspěvků pro rok 2016

Dále byly stanoveny poplatky pro vjezd do areálu, částky shodné jako loni (auto 4000Kč/rok, motorka 2000Kč/rok), splatnost 31. března 2016. Do poznámky uvádějte jméno a příjmení + parkovné. Do třetice u příspěvků do Lodního fondu prosím uvádějte opět jméno a příjmení + lodní fond. Děkujeme.28. prosince 2015Autor: Tomáš Nahodil

Proběhla Členské schůze

nahled V sobotu 19. prosince se uskutečnila řádná Členská schůze klubu. Členové na ni byli informováni o činnosti klubu v oblasti sportovní, finanční i společenské. Dále proběhla volba členů Výboru a Kontrolní komise pro nadcházející 4leté období. Do Výboru byli opětovně zvoleni Tomáš Emr, Jan Lepier, Romana Macasová, Eduard Göpfert a Tomáš Nahodil. Kontrolní komise bude pracovat ve složení Jakub Mach, Pavel Novotný a Zdislava Slabá.

Usnesení Členské schůze
Zpráva předsedy klubu
Zpráva hlavního trenéra o sportovní činnosti28. prosince 2015Autor: Michal Doubek / Tomáš Nahodil

Novoroční rozveslování

nahled Sdružení veslařů a přátel gigové osmy a skupina veslařů masters zve spontánně veslaře a veslařky ČVK Brno na novoroční rozveslování na Brněnské přehradě. Sraz je 1. ledna 2016 ve 14 hodin na loděnici, poté proběhne příprava posádek a přístupu na vodu. Mezi 15 a 16 hod. projížďka na vodě (dle možností). Následně posezení při kávě či čaji v klubovně. Sebou teplé sportovní oblečení, pohodovou náladu a nějaké (zbylé) dobroty ze Silvestra k zakousnutí.23. prosince 2015Autor: Tomáš Nahodil

Nominace do SCM pro rok 2016

nahled Vánočním dárkem je pro nás schválení nominace závodníků ČVK Brno do systému SCM pro rok 2016. Jedná se o pětici: Luboš Zapletal, Ondřej Šanca, Ondřej Svoboda, Albert Stříž a Václav Kunčák. Gratulujeme závodníkům i hlavnímu trenérovi.20. prosince 2015Autor: Tomáš Nahodil

PF 2016

nahled Český veslařský klub Brno přeje pěknou čtvrtou adventní neděli a pohodové vánoční svátky. Do nového roku hodně osobních, sportovních i pracovních úspěchů.8. prosince 2015Autor: Tomáš Nahodil

ID testy do SCM

nahled Doslova sedm statečných veslařů z našeho klubu se 28.11. v Olomouci zúčastnilo identifikačního testu pro zařazení do SCM. Jako obvykle se testovala vzdálenost 6000m na trenažéru Concept 2 s pojízdným podvozkem. Sčítal se dosažený čas na trenažéru a v říjnu na vodě, který se porovnal s tabulkovými hodnotami.

V juniorech si vedl nejlépe Albert Stříž v čase 20:28, dále pak Vašek Kunčák s výkonem 21:00. Tomáš Diblík jel test za 21:12 a Ondra Čermák za 21:53. V mužích do 20 let jel Ondra Šanca 20:24, Ondra Svoboda 20:39 a Luboš Zapletal v lehkých vahách 20:51. Všichni předvedli v rámci svých možností výborné výkony. Doufáme, že se do SCM pro rok 2016 nominuje až 5 veslařů, jasno bude za 2 týdny po náhradním kole testů.


21. listopadu 2015Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na Členskou schůzi klubu

nahled V sobotu 19. prosince se od 10 hodin uskuteční volební Členská schůze klubu, o které již byli všichni členové informováni prostřednictvím emailu. Pozvánka k nahlednutí zde. Výbor klubu na svém posledním jednání odsouhlasil také její program.


7. listopadu 2015Autor: Tomáš Nahodil

Veslařská vánoční besídka a Gigový advent

nahled Letos nás čekají hned dvě vánoční akce. První z nich je Gigový advent, který organizuje Sdružení veslařů a přátel gigové osmy. Akce se uskuteční v sobotu 12. prosince od 16 hodin v klubovně. Druhou z nich je Veslařská vánoční besídka v poslední adventní neděli, tedy 20. prosince. Program začíná již ve 14:30, bude se závodit na trenažérech děti x rodiče, poté posezení v klubovně. Více se o obou akcích dozvíte ze samostatných pozvánek.

Gigový advent
Veslařská vánoční besídka


17. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Lodní fond překonal magickou hranici 300 tisíc Kč

nahled Od listopadu 2013 do něj mohou členové, rodiče a přátelé klubu vkládat dobrovolné příspěvky na nákup lodí. Dále do něj plynou výnosy ze společenských akcí na klubu a pronájmu areálu. Výsledek za 2 roky fungování je následovný. Celkem jsme vybrali neuvěřitelných 312.465,- Kč. Z toho v roce 2013 bylo vybráno 92.900,- Kč, v roce 2014 112.720,- Kč a 103.345,- Kč v roce letošním. Za tato krásná čísla patří všem dárcům velký dík.

Z fondu jsme doposavad financovali nákup ojeté lodi ERB 4x-/4- (110 tisíc Kč), částečně nákup motorového člunu (50 tisíc Kč) a opravu lodi 2x Vajda (25 tisíc). Podrobnější přehled příjmů i čerpání naleznete v souboru Stav Lodního fondu k 11. 10. 2015.

V letošním roce jsme měli v plánu pořídit závodní osmu, která na klubu chyběla. V tomto týdnu byl Výborem klubu odsouhlasen nákup doposavad pronajaté lodi Wintech, včetně obalů a elektroniky. Cena celkem 350 tisíc Kč, z toho 125 tisíc Kč bude hrazeno ze zůstatku lodního fondu a 125 tisíc z průběžných příjmů klubu. Na doplatek 100 tisíc Kč hledáme pomoc ve formě finančních darů a v dalších rozpočtových úsporách.

Proto bych chtěl členy a přátele klubu zdvořile požádat o možný příspěvek do Lodního fondu. Jak to udělat je popsáno zde. Firmám i soukromým osobám toto umožňuje do konce roku 2015 snížení daňového základu pomocí darovací smlouvy. Přínosné jsou jakékoliv výše darů, někteří členové již mají nastaveny trvalé příkazy na pravidelné měsíční vklady. Předem děkuji za Vaši pomoc našemu spolku, který jako nezisková organizace zajišťuje sportovní činnost mládeže i dospělých.


12. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na Žábu

nahled V sobotu 17. října pořádáme tradiční ukončení sezóny - veslařská Žába. Sraz všech účastníků ve 13:30. Následuje slavnostní vyhlášení s předáváním cen a volná zábava u táborového ohně. Program bude pokračovat křtem dvojskifu Evička, na počest brněnské veslařky Evy Velešníkové. Poté se přesuneme do klubovny na vyhlášením nejlepších posádek roku. Večerní zábava s hudbou a tancem pokračuje v klubovně pro mládež a dopělé, zhruba od 18 hodin. Více v samostatné pozvánce.


11. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Hradišťský Šestikilák 2015

nahled I přes sníženou hladinu řeky Moravy se úspěšně závodilo na šestikilometrové distanční trati. Naši závodníci vybojovali dvě vítězství. Skifař lehkých vah Milan Viktora tentokrát startoval za "těžké muže" a s náskokem šesti sekund vyhrál, Ondřej Šanca byl ve svém premiérovém startu za muže ve stejném závodě pátý, Jiří Pfeifer devátý. Luboš Zapletal byl na skifu lehkých vah šestý, opět premiérově za muže. Dvojka Emr, Mach těsně druhá za letošními finalisty z MSJ Skálákem s Potůčkem.

Kryštof Cacek vyhrál skif dorostenců „prvoročáků“, Michal Hájek byl sedmý, Erik Štěrba osmý a Marek Diblík desátý. Iva Obrdlíková dojela na pěkném osmém místě na skifu dorostenek ročníku 2001. Sander Roosendaal obsadil druhé místo na skifu mužů Masters.

Foto: Sandra Šarová. Kompletní výsledky zde.


5. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Otrokovické sprinty

nahled Především mládež startovala jako každoročně na sprintech na 450m dlouhé trati štěrkového jezera v Otrokovicích. Zaznamenali jsme několik medailových umístění. Více informací poskytnou odkazy níže.

Výsledky
Fotogalerie


2. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR družstev a celkové bodování poháru

nahled 27.-28. září vrcholilo bodování Českého poháru posledním závodem – Mistrovstvím ČR družstev. Osmu mužů jsem vyhráli ve společenství s Duklou, noncox byl druhý, dvojka i párovka třetí. Juniorům se tolik nedařilo, výhodné dráhy si nechali utéct v rozjížďkách. Dorostenci byli třetí na osmě a čtvrtí na dvojce. Starší žáci byli třetí na dvojskifu a pátí na čtyřce s kormidelníkem. Dívky na pohárech vůbec nestartovalo, přesto jsme se jako družstvo umístili na 11.místě. V sobotu se ještě jelo MČR ve sprintu. Ondřej Čermák zde obsadil 3. místo na dvojskifu (ve společenství s SVK Břeclav), dále společně s Václavem Kunčákem a Albertem Střížem 2. místo na osmě (s VK Olomouc).

V celkovém bodování letošní sezóny jsme obsadili výborné 8. místo se ziskem 1038 bodů, z 35 klubů v České republice. O 447 bodů se zasloužilo družstvo mužů a vybojovalo historické druhé místo, hned za Duklou Praha! Dopomohly k tomu kvalitní výsledky jak na mistrovských závodech, tak oblastním přeboru. Junioři byli pátí se ziskem 189 bodů, starší žáci taktéž pátí se 179 body a dorostenci sedmí se 157 body. Ostatní kategorie se do první desítky nedostaly. Trenérský tým pracoval ve složení: Adam Michálek, Jaromír Doubek, Michal Doubek, Romana Macasová, Petra Grexová a Petra Svobodová. Děkujeme.

Mistrovství ČR družstev
Celkové výsledky Českého poháru ve veslování 2015


1. října 2015Autor: Tomáš Nahodil

Univerzitní osmy v Brně vyhrála posádka VUT

nahled Máme za sebou nultý ročník závodu Univerzitní osmy v Brně. Náročnou trať na řece Svratce o délce 2200m včera projela jako první osma Vysokého učení technického v Brně (čas 7:18), druhá byla posádka Masarykovy univerzity (čas 7:26). Na fotce vidíme obě sestavy s prorektorkou VUT v Brně, starostkou MČ Brno-Jundrov a předsedy brněnských veslařských klubů.

Posádka VUT v Brně startovala v sestavě: Štěpán-Adam Havlíček, Ondřej Beneš, Marek Pálka, Tomáš Kaman, Jan Hrstka, Tamara Konopová, Veronika Brázdová, Jakub Hrubý a kormidelnice Petra Klusáčková. Posádka MU v sestavě: Tomáš Emr, Tomáš Vohrabal, Petr Janáček, Jiří Březina, Mariana Kárová, Adéla Hanáčkova, Barbora Antošová, Petra Svobodová a na kormidle Oldřich Hejdušek. Ve vloženém závodě čtyřek s kormidelníkem na 1000m zvítězila posádka UTB Zlín před posádkou USK Pardubice.

Televizní reportáž ze závodů vyrobila Česká televize.


28. září 2015Autor: Tomáš Nahodil

Univerzitní osmy v Brně již tuto středu!

nahled Nultý rončík závodů na řece Svratce vypukne již tuto středu odpoledne. Doprovodný program začíná ve 13 hodin, hlavní část proběhne od 15 do 18 hodin. Nechybí ani afterparty s DJ od 18 do 22 hodin na loděnici v Jundrově. Aktuální informace můžete sledovat na samostatné stránce tohoto webu, nebo pomocí Facebooké události.

Každá z univerzitních osem má svého kapitána. Za Masarykovu univerzitu je to Tomáš Emr, za Vysoké učení technické v Brně Štěpán Havlíček. Ti si do závodu nominovali své posádky. Posádka MU: Tomáš Emr, Jakub Mach, Jiří Březina, Tomáš Vohrabal, Mariana Kárová, Adéla Hanáčkova, Barbora Antošová a Petra Svobodová, náhradníci Petr Janáček a Martina Michnová. Posádka VUT: Štěpán Havlíček, Jakub Hrubý, Tomáš Kaman, Lukáš Slavíček, Ondřej Beneš, Jan Hrstka, Tamara Konopová a Veronika Brázdová, náhradníci Petra Klusáčková, Marek Pálka a Petr Lukoilov.

Máme potvrzenu účast české kormidelnické legendy Oldy Hejduška. Tento rodilý Brňák, který začínal svoji veslařskou karieru na LS Brno a poté přestoupil do Dukly Praha, je 24 násobným vítězem pražských Primátorek. Proto pojede těžší dráhu podél jundrovského břehu. Proti němu se postaví zkušený kormidelník ČVK Brno Petr Páleník, zvaný „Piňďa“.


19. září 2015Autor: Michal Doubek / Tomáš Nahodil

Slovácká regata Břeclav

nahled Ještě malé ohlédnutí za posledním srpnovým víkendem, kdy se náš klub tradičně zúčastnil slovácké regaty v Břeclavi. Vyhrávalo se jak na běžícím pásu. 1x žcim 12 vyhrál Lukáš Kolajta. Společně s Martinem Hájkem vyhráli i dvojskif a s Břeclaví a Neratovicemi vyhráli párovku. Žačky Iva Obrdlíková a Terka Kindlerová dojely druhé na dvojskifu a první na párovce ve společenství s Hodonínem. V 1x žcis 14 dojel druhý Michal Hájek a zvítězili Kryštof Cacek, Marek Diblík i Erik Štěrba. Na 2x žcis potvrdili mistrovskou formu Michal Hájek a Kryštof Cacek, kteří vyhráli v nejlepším čase. Rovněž vyhrál i dvojskif Marek Diblík a Erik Štěrba. Tyto dva dvojskify sedli do párovky a opět nejrychlejším časem porazili silnou posádku ČVK Prahy. Letos byla vypsaná i disciplína 8+žcis, startovalo 5 posádek. Do osmy jsme přibrali dva kluky z Ostravy a doplnili Zdenkem Hofírkem a Jeronýmem (Jerrym) Komancem, na kormidle Vít Vaverka. Do třetice kluci nejrychlejším časem porazili posádku ČVK Praha, která letos byla druhá na pražských Primátorkách.

Velkou radost udělali dorostenci trenéru Jaromíru Doubkovi. Vašek Kunčák i Ondra Čermák vyhráli skif, poté spolu zvítězili na dvojskifu a do třetice s Adamem Roučkem a Albertem Střížem vyhráli párovku. Dorostenka Lenka Roosendaal byla druhá ve společenství s Otrokovicemi a třetí na skifu. Za juniory startoval Tomáš Diblík, který vyhrál dvojskif ve spol. s Břeclaví. V kategorii masters vyhrál skif Sander Roosendaal, Michal Doubek dojel druhý ve své jízdě. Vyhráli jsme ve společenství i 8+mM: Přibil A., Novotný M., Lencse V., Kročil M., Pešat J., Černák V., Macas T., Doubek M., korm. Nedělová M. Podařilo se i vyhrát 8+ mix, která se jela ve složení Darina Grexová, Romana Macasová, Slávka Kouřilová, Michaela Tomaštíková, Sander Roosendaal, Vojta Černák, Tomáš Macas a Michal Doubek. V rámci závodů se jezdí i sprint na 300m. Z našeho klubu startoval Sander Roosendaal, Tomáš Diblík a Ondra Čermák. Poslední jmenovaný se dostal nejdál a to do finále B kde skončil třetí.


16. září 2015Autor: Tomáš Nahodil

Univerzitní osmy v Brně

nahled Posádky studentů Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického v Brně se utkají 30. září 2015 odpoledne na Svratce ve vzájemném souboji univerzitních osem na přírodní trati se zatáčkami dlouhé 2200 metrů. Hlavním pořadatelem akce je ČVK Brno, partnery jsou pak Český veslařský svaz, veslařský oddíl LS Brno, oddíl veslování USK Pardubice a Studentská unie Masarykovy univerzity (MUNIE). Akce má za cíl představit veslování jako aktivitu zdravého životního stylu vhodnou pro všechny věkové kategorie.

Součástí akce bude doprovodný program, během něhož dojde na ukázku univerzitního veslování, představení cvičných a závodních lodí, poskytování informací z metodiky práce s nováčky, soutěž diváků na veslařských ergometrech nebo předávání zkušeností z praktické činnosti veslařů USK Pardubice. Zahájení se uskuteční od 13 hodin v Brně - Jundrově, u mostu před loděnicí CESA. Jaho předvoj k hlavnímu závodu změří síly veslaři USK Pardubice vs. USK Zlín ve sprintovém závodě čtyřek s kormidelníkem.

Hlavní závod Univerzitní osmy v Brně odstartuje v 16 hodin. Má být připomínkou bohaté sportovní tradice na řece Svratce, naposledy se zde totiž závodilo před více než padesáti lety. Trať je mimořádná svým přírodním prostředím a technickou náročností, což bude jistě aktraktivní pro diváky. Aktuální informace můžete sledovat v samostatné stránce tohoto webu, nebo pomocí Facebooké události vytvořené k tomuto závodu.


13. září 2015Autor: Tomáš Nahodil

Word Rowing Masters Regatta, Hazewinkel

nahled Belgický Hazewinkel hostil letošní Word Rowing Masters regatu. Šesti tituly se mohou pyšnit veslaři Jakub Litera a Martin Trávníček. Vyhráli na dvojskifu i dvojce kategorie B, na dvojce kategorie B, dále pak společně s Luďkem Mikulcem a Eduardem Göpfertem na párové i nepárové "čtyřce bez" kategorie A a na noncoxu kategorie B. V našem družstvu kromě zmíněných veslařů závodili Sander Roosendaal, Martin Kročil, Ondřej Hubik, Tomáš Nahodil a Romana Macasová, v různých sestavách a kategoriích. Ve startovním poli se taktéž neztratili a zajeli několik výsledků v první půlce výsledkové listiny. Shrnutí výsledků českých závodníků naleznete zde, kompletní výsledky jsou uvedeny na www.wrmr2015.com.


7. září 2015Autor: Tomáš Nahodil

Podzimní náborové akce

nahled Náš klub se o následujících dvou víkendech zúčastní tří náborových akcí. První z nich je v sobotu 12. září Živá řeka v Jundrově, více o programu v samostatné pozvánce. Budeme tam mít stánek s trenažéry, gigová loď třikrát projede celou tréninkovou dráhu od "starého vesláku" po Komínskou lávku a zpět. Vítáni jsou pamětníci, kteří si chtějí veslování oživit, pro ně je sraz v 10 hodin na loděnici v Jundrově.

Ve stejném termínu budeme na festivalu sportu pro děti Sporťáček. Do třetice prezentujeme v sobotu 19. září veslování v rámci doprovodného programu na běhu brněnskou ZOO. Na start se postaví kromě moderátora Dalibora Gondíka a fotbalisty Petra Švancary i Milana Viktora, účastník letošního ME ve veslování. Více zde.


6. září 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství světa ve veslování, Aiguebelette

nahled Na letošním světovém šampionátu ve Francii jsme měli jedno želízko v ohni v podobě člena ČVK Brno. Honza Lapáček před nedávnem vytvořil novou dvojku bez kormidelníka s Lukášem Helešicem, loňským juniorských mistrem světa ve stejné disciplíně. Posádka napřed porazila v kvalifikační dráze v Račicích dvojku Jakub Paroulek, Kornel Altman, aby si tak svoji nominaci na MS potvrdila. Ve článku co vyšel před samotným šampionátem na svazovém webu se mimo jiné dozvíte, proč se vlastně Honzovi říká "Pačes" a jaký podíl má Honza Lepier na jeho loňském návratu k veslování.

Průběh samotného Mistrovství světa už tak růžový nebyl. Z rozjížďky šli kluci do opravek, kde z průběžného prvního místa klesli až na místo čtvrté a dveře čtvrtfinále MS se jim tak uzavřely. Posledním závodem pro ně mělo být finále E, kde ovšem kvůli problémům Lukáše Helešice s rukou s Janem Lapáčkem nastoupil náhradník Kornel Altman. Česká dvojka zde zvítězila v čase 06:48.38, celkově tak obsadila 25. místo.

Dařilo se naopak oběma českým skifařským nadějím. Ondřej Synek vybojoval na šampionátu zlato, Mirka Knapková připojila stříbro. Spolu s nimi si účastnické místo na olympiádě v Riu vyjel také noncox mužů lehkých vah Jan Vetešník, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč a veslovod Miroslav Vraštil, když obsadil celkové 10. místo. Bohužel bezprostředně za postupovou jedenáctkou zaostal dvojskif žen Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová a mohou se tak spoléhat jen na dokvalifikaci v příštím roce. To stejné se týká dojskifu mužů, noncoxu mužů a dalších posádek.

Částečně převzato z Veslo.cz


20. července 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR Masters, Třeboň

nahled Mistrovství ČR mají za sebou i závodníci Masters, tedy veslaři ve věku nad 27 let. Družstvo startovalo ve velmi silném složení. Z dam to byla Romana Macasová, Darina Grexová a Zdena Ouředníčková. Z mužů Martin Bayer, Dalibor Čáp, Pavel Novotný, Pavel Petr, Martin Kindler, Karel Kopřiva, Petr Páleník, Adam Michálek, Michal Humpolíček, Sander Roosendaal, Ondřej Hubík, Martin Kročil, Tomáš Nahodil, Luděk Mikulec, Eduard Göpfert, Michal Doubek, Petr Janáček, Martin Trávníček a Kuba Litera. Dále s našimi závodníky startovaly zahraniční posily: Andreas Kral a Marko Milodanovic z Rakouska a Igor Božeglav ze Slovinska. Na fotce vidíte zlatou gigovou osmu.

Ze šampionátu jsme přivezli nespočet cenných kovů. Počasí vyšlo také na jedničku, po většinu víkendu na třeboňské poměry nefoukalo. Na druhou stranu jsme si zažili i prudký déšť a silný vítr v závěrečném závodě osem. Část družstva Masters se dále připravuje na neméně důležité závody sezóny - Mistrovství světa Masters. To proběhne za necelé 2 měsíce v belgickém Hazewinkelu. Kompletní výsledky zde.


7. července 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR juniorů a seniorů, Račice

nahled MČR juniorů a dospělých přineslo medaile kovové, ale i ty bramborové. Z vítězství se radovali junioři (Svoboda, Svítil, Šanca) na osmě i na noncoxu, naopak na skifu a dvojce byli shodně čtvrtí. V seniorech B byl třetí Lukáš Slavíček na dvojce lehkých vah, v ženách Petra Svobodová na dvojskifu třetí. Muži Kapa + Viktora startovali za těžké váhy, kde s malým odstupem od vítěze získali bronz. Na noncoxu byli společně s Lepierem a Lapáčkem překonáni jen dvěma reprezentačními posádkami ČR a závodníky z Rakouska, výsledně tedy čtvrtí.

Na osmě muži obhájili druhé místo z Primátorek. Zde je doplnili Litera, Trávníček, Pfeifer, Baranivskyi a korm. Čermák z Boletic. Trávníček s Literou byli na dvojce čtvrtí, společně Pfeiferem a Brázdou (VK Hodonín) vyhráli čtyřku s kormidelníkem, korm. Čermák (Boletice). Za zmínku také stojí účast Jiřího Pfeifera ve finále A skifu mužů. Ve svých 49 letech si zazávodil společně s Ondřejem Synkem v jedné jízdě. Celé družstvo vedl hlavní trenér Adam Michálek, s přípravou některých posádek pomáhal Jakub Makovička. Gratulujeme. Výsledky dalších posádek zde.

Ve stejném termínu také startovalala dvojka bez kormidelníka Jakub Mach, Tomáš Emr na Letní světové univerziádě 2015 v jihokorejském Kwangdžu. V pondělním semifinále byla čtvrtá a postoupila do finále B. Průběh semifinále popsal Tomáš Emr následovně: „Od startu jsme vypálili, první kilometr byl super, pak jsme se technicky rozhodili, spadla nám dráhovka a už jsme to nedokázali sjednotit. Američané nás přejeli jako tank.“ Ve finále B pak kluci obsadili druhé místo. Foto: Zdeněk Paroulek.


1. července 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR žactva a dorostu, Račice

nahled Máme za sebou Mistrovství ČR žactva a dorostu. Skvělého vítězství dosáhli na dvojskifu starší žáci Michal Hájek a Kryštof Cacek, kteří tímto udělali radost nejenom sobě, ale i svému dlouholetému trenérovi Michalu Doubkovi. Na medaile dosáhli také dorostenci Albert Stříž a Vašek Kunčák. Na dvojce byli bronzoví, na osmě společně s Ondřejem Čermákem (korm.) a veslaři z VK Olomouc taktéž bronzoví. Do třetice přidali těsné druhé místo na nocoxu, opět ve společenství s Olomoucí. Trenérem dorostenců byl Jaromír Doubek. Gratulujeme.

Výsledky našich dalších posádek naleznete zde.


15. června 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství oblasti Morava, Brno

nahled Po prvních 3 kolech Českého poháru ve veslování byl náš klub osmý. O tomto víkendu jsme chtěli umístění ještě vylepšit, což se jistě podařilo. Získali jsme nespočet mistrovských titulů od mladších žáků počínaje (2xžcim Martin Hájek, Lukáš Kolajta), přes žáky starší (2xžcis Michal Hájek, Kryštof Cacek), po juniory a muže. Například v osmách mužů startovaly 3 posádky ČVK Brno (z celkových pěti lodí), tedy 27 veslařů! Silácké gesto hlavního trenéra Adama Michálka hovoří za vše. Kompletní výsledky zde.


7. června 2015Autor: Tomáš Nahodil

102. ročník Primátorek, Praha

nahled Český veslařský klub Brno dosáhl na letošních Primátorkách historického úspěchu. Fantastické druhé místo obsadila mužská osma ve složení Adam Kapa, Milan, Viktora, Miloslav Šágr (Dukla), Jan Lapáček, Jan Lepier, Dimitrij Baranivsky (Boletice), Tomáš Emr, Jakub Mach, korm. Matěj Čermák (Boletice). Pouhé čtyři sekundy ji dělily od favorizované posádky profesionálů z Dukly Praha. Druhou posádku Dukly naši muži předjeli o 7 sekund!

Junioři Ondřej Svoboda, Václav Svítil a Ondřej Šanca závodili ve společenství s VK Olomouc a Duklou Praha. Závod vyhráli o více než 7 sekund před dalším společenstvím tvořeným závodníky ČVK Praha, VK Lysá, Přerova a Mělníka. Junioři na Primátorkách vyhráli po 32 letech, tenkrát to bylo ve společenství s LS Brno. Vyhráli taktéž muži masters kat. B: Michal Doubek, Tomáš Nahodil, Ondřej Hubík, Petr Novotný, Martin Kročil, Eduard Göpfert, Luděk Mikulec, Jakub Rozlivka, korm. Petr Páleník.

Novotný, Kročil, Mikulec a Páleník jeli také nedělní závod gigových osem, doplněni o Pavla Petra, Pavla Novotného, Karla Kopřivu, Michala Humpolíčka a Martina Kindlera. Ve vyrovnaném závodě byli třetí. Pátí byli dorostenci Albert Stříž, Vašek Kunčák, korm. Ondřej Čermák, ve společenství s VK Olomouc.

Výsledky naleznete v sekci výsledky, foto: Primatorky.cz.


30. května 2015Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na oslavu 75. výročí od vítězství na Primátorkách

nahled Milí závodníci, členové, rodiče a přátelé klubu. Pojďme společně oslavit slavné vítězství mužské osmy ČVK Brno v roce 1940 a premiérový start naší žákovské osmy v roce 2015. Vítězná osma startovala v sestavě: Jan Zapletal, Jan Schmidt, Břetislav Dvořáček, Stanislav Binar, Luboš Polcar, Jaroslav Mysliveček, Miloš Pokorný, Josef Šupa a kormidelník Vlastimil Proks. 9. června 1940 porazila druhou loď ČVK Praha o 12 sekund! Více se dozvíte v samostatné pozvánce.

Součástí programu bude i ocenění významných členů. Jedná se o tyto osoby: Jitka Šlezingerová – Kučerová, Libuše Čápová – Loukotová, Eva Tobiášová – Blechová, Dobra Veselá, Bohumila Poláčková – Robertson, Karel Kolesa, Ivan Miluška, Zdeněk Neruda, Pavel Doleček, Petr Oplatek, Slavomír Vrzal a Ing. Petr Herzog - čestný člen ČVK Brno.


29. května 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství Evropy juniorů, Račice

nahled Česká republika letos hostila tento mistrovský šampionát na kanále v Račicích. ČVK Brno měl v reprezentaci čtyři zástupce. Ondra Svoboda a Vašek svítil závodili na noncoxu, v sestavě shodné jako o 14 dní dříve v Mnichově. Velmi dobrý výkon předvedli v semifinále a postoupili z druhého místa do finále A. Tam obsadili v nabité konkurenci konečené 5. místo. Pěkným překvapením byl vynikající výkon osmy juniorů (v posádce závodil Luboš Zapletal), která sahala po medaili a ta jí unikla doslova o vteřinku. Ondra Šanca repre čtyřlístek uzavíral jakožto náhradník do párovky. Celkem Česká republika získala dva cenné kovy a to shodně druhá míst ze dvojky a dvojskifu juniorů.


19. května 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mezinárodní regaty v Mnichově, Bledu a Brně

nahled Naše dvojka mužů lehkých Milan Viktora, Adam Kapa startovala o minulém víkendu ve slovinském Bledu. V pátek v rámci samostatné mezinárodní regaty obsadila 4. místo. O den později program pokračoval I. kolem světového poháru. V sobotu kluci jeli „zkušební“ jízdu, ze které všechny lodě postupovaly do finále A, zde obsadili třetí místo (složení posádek bylo stejné jako v pátek). Do nedělního finále A bohužel závodníci kvůli Adamově zdravotní indispozici nenastoupili.

Ve stejný čas startovali junioři v Mnichově. V nedělním děleném závodě obsadila reprezentační posádka 4- Tikal, Jakoubek, Svítil a Svoboda (oba ČVK Brno), trenér Olda Hejdůšek cenné 2. místo, den před tím vyhrála finále B (s časem jako polovina pole finále A ). Luboš Zapletal byl s reprezentační osmou v sobotním závodě první a v nedělním finále B druhý. Klukům držíme palce na nadcházejícím ME juniorů, které se pojede 23.-24. května v Račicích.

O tomto víkendu se do třetice závodilo na domácích vodách Brněnské přehrady. 44. ročník vyhráli premiérově i naši žáci, a to s velkým náskokem Michal Hájek, Kryštof Cacek na 2xžcis. Erik Štěrba a Marek Diblík byli třetí, všichni společně pak třetí na párovce. Dorostenci Vaček Kunčák a Albert Stříž třetí na dvojce. Ondřej Šanca byl na skifu poražen je rakouským závodníkem na na dvojskifu vyhrál ve společenství s Janem Fleissnerem z Bohemians Praha.

Kompletní výsledky

15. května 2015Autor: Tomáš Nahodil

Otevřené mistrovství Slovenska, Pieštany

nahled Tento víkend sice patří 44. brněnské mezinárodní regatě juniorů, ale připomeňme si ještě víkend minulý. Na otevřeném Mistrovství Slovenska v Piešťanech jsme získali nespočet cenných kovů. Vyhrály následující posádky: Martin Hájek na 1xžcim 12 let; Ondřej Šanca na 1x jři; Roosendaal, Göpfert, Mikulec, Nahodil na 4x- m Master; Michal Hájek, Kryštof Cacek na 2xžcis a společně Markem Diblíkem, Erikem Štěrbou a Igorem Chládkem ještě na 4x+ žcis; Michal Hájek na 1x žcis 14; Martin Hájek, Kolajta Lukáš na 2x žcim; Sander Roosedaal na 1x m Master; Petra Svobodová, Romana Macasová na 2xž. Dále bychom vypíchli třetí místo Dominika Roosendaala na 1x žcim 11 let, ve svém prvním závodě v životě, nebo druhé místo Kindlerová Tereza 1x žkys 13.

Kompletní výsledky zde.


21. dubna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Kontrolní závody reprezentace

nahled Fotky z nedělního dění na Kontrolních závodech jsou tu. Junioři Svoboda, Svítil třetí na dvojce bez, reprezentace je snad nemine. Šanca na skifu osmý, Zapletal třináctý. Dorostenci Stříž, Kunčák čtvrtí ve svém závodě, celkově šestí (2 lodě jely mezi juniory). V mužích vyvrcholil náročný pětidenní maratón (závody na 750m, 1250m a 2000m) nedělními finále. „Lehkovážníci“ Kapa s Viktorou po mohutném finiši čtvrtí, Lapáček s Lepierem šestí, Emr s Machem sedmí. Na I. kolo SP nominována posádka 2-m LV Kapa, Viktora. Dle posledních informací na MR juniorů v Mnichově nominováni Svoboda a Svítil do posádky 4- jři s veslaři VK Blesk. Šanca je náhradník na 4x-jři, Zapletal v širším výběru pro 8+jři. Kompletní výsledky všech kategorií zde.


14. dubna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Klubové oblečení 2015

nahled Oblečení od ATEXu je stále k vyzkoušení v kanceláři klubu. Nákup je možné realizovat formou vyplnění objednávkového formuláře a úhrazení celé částky předem hospodářce Romaně Macasové. Poslední termín objednání je sobota 25. dubna!

Dále prodáváme světlemodré klubové polokošile DANDY s výšivkou, v ceně 400Kč/kus, provedení pánské i dámské. Objednat si je můžete opět ve stejném termínu u hospodářky klubu.

Více se dozvíte na samostatné stránce klubového oblečení.


14. dubna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Zahájení sezóny

nahled V sobotu 11. dubna Český veslařský klub Brno oficiálně zahájil letošní sezónu. Na programu byl křest nových lodí. Hlavním přírůstkem je kombinovaná čtyřka s kormidelníkem pro žactvo, která ponese jméno Jaromír Doubek st. - na památku loni zesnulého dlouholetého závodníka, trenéra, předsedy klubu a následně čestného předsedy. Loď pokřtil spolu s vedením klubu jeho syn Jaromír Doubek mladší. Dalšími loděmi byla kombinovaná dvojka bez kormidelníka Kníničky, dvojskif Orca a skif Prýgl. Celkem bylo pokřtěno 6 lodí, financovaných z veřejných i soukromých zdrojů.

Více prozradí fotogalerie z akce.


5. dubna 2015Autor: Tomáš Nahodil

MČR na dlouhé dráze, Hořín

nahled Za chladného počasí včera proběhlo MČR na dlouhé dráze v Hoříně. Nejlepšího umístění dosáhli junioři Ondřej Svoboda a Václav Svítil na dvojce, kteří si odvezli bronzové medaile. Ondřej Šanca skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, 5 sekund od medaile, Luboš Zapletal byl desátý. Dorostenci Albert Stříž, Václav Kunčák byli pátí. Pěkně se prezentoval i Ondřej Čermák na skifu, závod dokončil na 13.místě ze 63 závodníků.

Odpoledne se již vlivem protivětru jezdily pomalejší časy. Vynikajícího výsledku dosáhli muži lehkých vah Adam Kapa, Milan Viktora. Milan si po ukončení sportovní kariéry Karla Zadáka našel nového parťáka a po 14 dnech tréninku byli čtvrtí na dvojce, 15 sekund od vítěze a 4 sekundy od medaile. Navíc startovali v kategorii těžkých vah. Tam se také pěkně prezentovala posádka Tomáš Emr, Jakub Mach, která byla šestá a Jan Lapáček, Jan Lepier, kteří byli sedmí. Všichni se tímto nominovali na Kontrolní závody reprezentace. Jiří Pfeifer zaskočil za nemocného Martina Trávníčka a s Jakubem Literou byli ve stejném závodě desátí.

V mužích lehkých vah spolu premiérově startovali Lukáš Slavíček a Martin Sedláček na dvojce bez kormidelníka, kde obsadili třetí místo. Sander Roosendaal, náš nejúspěšnější Masters závodník v loňském roce, byl čtrnáctý na skifu mužů lehkých vah. Foto Zdeněk Paroulek. Kompletní výsledky.


31. března 2015Autor: Tomáš Nahodil

Klubové oblečení 2015

nahled Pro letošní rok jsme nechali navrhnout sadu sportovního oblečení, které pro nás vyrábí firma ATEX. První možnost kde si jej můžete prohlédnout bude při příležitosti Zahájení závodní části veslařské sezóny (sobota 11. dubna).

Způsob objednávání bude upřesněn. Je možné zakoupit celou sadu, nebo si vybrat jen některé položky. Maximální počet kusů na osobu není omezen. Všechny typy oblečení jsou v provedení unisex, vyjma veslařské kombinézy (dresu), ten je v provedení pánském/dámském. Více se dozvíte na samostatné stránce klubového oblečení.


30. března 2015Autor: Tomáš Nahodil

Zahájení závodní části veslařské sezóny

nahled Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní zahájení letošní závodní sezóny, které proběhne na klubu v sobotu 11. dubna od 14 hodin. Součástí programu bude křest nových lodí. Dále bude od 17 hodin navazovat samostatná akce „Steakobraní“, na kterou bylo nutné se dopředu přihlásit. Pozvánka.


24. února 2015Autor: Martin Sedláček

Termínová listina pro rok 2015

Doplněna schválená termínová listina ČVK Brno pro rok 2014.
Rychlý odkaz zde.


22. února 2015Autor: Tomáš Nahodil

Příměstský tábor

nahled Máte děti ve věku 10 - 14 let? Připravili jsme pro ně zajímavý sportovně poznávací program v oblíbené rekreační oblasti města Brna. Budeme rádi, když jej doporučíte svým kamarádům a známým. Více na samostatné stránce příměstského tábora.


22. února 2015Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na Steakobraní

nahled Vážení členové, rodiče a přátelé klubu. Po úspěšné akci Moravská zabíjačka pro Vás chystáme Steakobraní ku příležitosti zahájení závodní části sezóny a to 11. 4. 2015 v 17:00 v klubovně na přehradě. Budou příjímány závazné objednávky podložené 350 Kč (300g masa). Objednávky budou příjímány u správce do 8. 3. 2015, aby bylo maso dostatečně vyzrálé. Více se dozvíte v pozvánce.


15. února 2015Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR na trenažéru

nahled Albert Stříž je mistrem republiky na veslařském trenažéru! Na MČR v Olomouci zajel dvoukilometrovou trať v osobním rekordu 6:30 a zvítězil s náskokem 2 sekund. Václav Kunčák byl 21. v čase 06:59, Ondřej Čermák byl 26. v čase 7:07, Cyril Coufal obsadil 28. místo v čase 7:18. V juniorech byl nejlepším z našeho týmu Luboš Zapletal, startující v barvách LS Brno. Časem 6:25 si vyjel vynikající čtvrté místo. Ondřej Svoboda byl třináctý (6:35) a Ondřej Šanca šestnáctý (6:37). Oba závodníci měli ambice pokořit hranici 6:30, což se bohužel nepovedlo. Zdislava Slabá byla v ženách LV šestá (8:03). V ženách potvrdila svoji formu Barbora Vařeková a výsledkem bylo deváté místo (7:17), Petra Svobodová byla ve stejné kategorii devatenáctá (7:39).

Karel Zadák vybojoval páté místo v mužích lehkých v osobním rekordu 6:19. Milan Viktora pro předešlou nemoc na šampionátu nestartoval. Druhým našim zástupce byl proto v této kategorii Jakub Rozlivka, který závod dokončil na 14. místě s časem 6:41. Nejsilnější zastoupení jsme měli v kategorii mužů bez omezení váhy. Jan Lepier patří již několik let do české špičky a časem 6:03 obsadil 7. místo. Jeho parťák Jan Lapáček byl v čase 6:10 sedmnáctý. Dvojice Emr-Mach je letos na vzestupu a měla za cíl pokořit osobní maxima, což se povedlo. Tomáš Emr byl devatenáctý (6:12) a Jakub Mach dvacátý druhý (6:18). Martin Trávníček dojel hned v závěsu na dvacátém třetím místě (6:19).

Foto Zdeněk Paroulek. Kompletní výsledky.


2. února 2015Autor: Tomáš Nahodil

IV. kolo ČP na trenažéru

nahled Ve IV. kole Poháru ČR 2014-2015 v jízdě na veslařském trenažéru se v Děčíně představili 3 naši zástupci. Barbora Vařeková vyhrála ve výborném čase 7:15,6 kategorii žen. Přestože trenažér není jejím favoritem a trénovat na něm začala teprve před Vánocemi, tak se závod povedl. Na otázku jestli letos plánuje také závody na vodě odpověděla následovně: „Uvidíme. Jsem nyní v Německu, hodně pracuji, hodně cestuji, takže s tréninkem je to složité. Všechno je to ve hvězdách.“

V kategorii muži 40-50 let opět vyhrál Jiří Pfeifer, v čase 6:29, a stal se tak i vítězem celého poháru. Martin Kročil byl ve stejném závodě s časem 6:48 čtvrtý. Výsledky dostupné zde. Foto Zdeněk Paroulek.


22. ledna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Zabíjačka na klubu

nahled Sdružení veslařů a přátel gigové osmy zve na Zabíjačku, která se uskuteční v sobotu 14. února od 16 hodin v klubovně. Pozvánka na akce zde.


22. ledna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Valná hromada klubu

nahled V sobotu 17. ledna se uskutečnila Valná hromada klubu. Byly mimo jiné schváleny nové stanovy, které upravují název našeho spolku na "Český veslařský klub Brno". Zápis z jednání a další dokumenty naleznete v sekci Úřední deska.


11. ledna 2015Autor: Tomáš Nahodil

Pozvánka na Valnou hromadu klubu, členské příspěvky

nahled V sobotu 17. ledna se uskuteční valná hromada klubu, o které byli všichni členové s předstihem informování emailem. Pozvánka k nahlednutí zde.

Výbor klubu na svém posledním jednání odsouhlasil členské příspěvky pro rok 2015. Jejich výše i způsob výběru jsou naprosto shodné s loňským rokem. Příspěvky 2015.


11. ledna 2015Autor: Tomáš Nahodil

III. kolo ČP na trenažéru

nahled Jan Lapáček, naše nová posila z Brandýsa, je od sobotních pěti hodin ráno čerstvým tatínkem dcery Aničky. Finalista pekingské olympiády samozřejmě nemohl u porodu chybět. Když pak po dvouhodinovém spánku zajel v Neratovicích čas 6:13,8, měl s čím srovnávat: „Proti porodu je ten dvoukilák brnkačka!" Kromě Honzy v kategorii mužů startovali další čtyři závodníci: Jan Lepier byl ve výborném čase 6:05 osmý, Jakub Litera devatenáctý (6:17), Martin Trávníček dvacátý (6:19) a Jakub Mach dvacátý první (6:20). Matador Jiří Pfeifer byl i přes absolvovanou operaci kolene opět vítězný v kategorii muži 40-49 let (čas 6:29). Václav Svítil byl v čase 6:37 šestý mezi juniory. V dorostencích nás zastupovali Cyril Coufal (21. místo, čas 7:09) a Ondřej Čermák (27. místo, čas 7:13). Ostatní závodníci, kteří se nominovali v druhém kole poháru, se již pilně připravují na MČR v jízdě na trenažéru, které proběhne 14. února v Olomouci.

Kompletní výsledky zde.


22. prosince 2014Autor: Tomáš Nahodil

I. a II. kolo ČP na trenažéru, testy do SCM

nahled Máme za sebou první polovinu zimní přípravy a s ní spojené závody a testy na trenažérech, což si zaslouží malou rekapitulaci. První kolo Poháru ČR 2014–2015 v jízdě na veslařském trenažéru (15. listopadu, Štětí) absolvoval jen Jiří Pfeifer v kategorii muži masters 40-49 let. Časem 6:28,9 předjel i výrazně mladší závodníky a vyhrál.

Druhé kolo (13. prosince, Přerov) jsme již absolvovali v hojném počtu. V dorostencích dominoval Albert Stříž s vítězným časem 6:37, Václav Kunčák byl sedmý (6:55), Cyril Coufal jedenáctý (7:07) a Ondřej Čermák třináctý (7:09). Junioři také nezaháleli a přidali těsně čtvrté místo (Ondřej Svoboda - 6:32) a osmé místo (Ondřej Šanca - 6:35). Petra Svobodová předvedla pěkný výsledek v podobě osmého místa v ženách (7:35). Zdiška Slabá čtvrtá v ženách LV (8:03). Triumfu dosáhli muži LV Milan Viktora a Karel Zadák, kteří byli zlatí a stříbrní (6:16, respektive 6:19), další lehkovážný muž Jakub Rozlivka ještě přidal desáté místo (6:44). V mužích byl Tomáš Emr jedenáctý (6:16). Po roční pauze se ve stejné kategorii představil i náš odchovanec Petr Ouředníček výborným čtvrtým místem (6:04).

Výběr do systému SCM byl letos dvoukolý, prvním kolem byl test na 6 km na vodě (Hradišťský šestikilák), druhým test na 6 km na trenažéru. Ten proběhnul 7. prosince a 18. prosince v náhradním termínu. Nejlépe si vedli v juniorech Ondřej Šanca s časem 20:25, Ondřej Svoboda v čase 20:45 a Václav Svítil, který jel pro zdravotní obtíže záměrně zadrženě v čase 21:22. Mezi dorostenci byl čtvrtý v republice Albert Stříž (21:13), také Václav Kunčák (22:02) by se měl díky dobrému společnému výsledku na vodě nominovat. Celkově jsme dosáhli výborného výsledků v podobě 5 členů SCM pro rok 2015, veškeré údaje jsou zatím neoficiální.


20. prosince 2014Autor: Martin Sedláček

P.F. 2015


8. prosince 2014Autor: Tomáš Nahodil

Brigáda pro Povodí Moravy

nahled Rychlá brigáda v co největším počtu členů tuto neděli 14.12.2014 v 9:00 hodin na klub. Povodí Moravy nám skácelo dvě vrby na břehu u vody a je potřeba je co nejdříve zpracovat. Připomínám členskou brigádnickou povinnost 12 hodin ročně.


1. prosince 2014Autor: Tomáš Nahodil

Veslařské Vánoce

nahled Milí závodníci, členové, rodiče, přátelé klubu a také Ti, kteří chtějí příjemně strávit poslední předvánoční sobotu. Tímto bychom Vás chtěli pozvat na oslavu „Veslařských Vánoc“, která se uskuteční v sobotu 20. prosince od 14 hodin.

Loni bylo vyrobeno několik kusů klubového kalendáře, o který následně členové projevili zájem. Proto byl letos kalendář opět sestaven, v profesionálnějším duchu, a v nejbližších dnech půjde do tisku. Jedná se o průřez všech věkových kategorií, formát A3, cena cca 140,-Kč, k zakoupení bude na Veslařských Vánocích.

Pozvánku naleznete zde.


7. listopadu 2014Autor: Martin Sedláček

Termínová listina pro zimu 2014 - 2015

nahled Doplněna schválená termínová listina ČVK Brno pro zimu 2014-2015.

Rychlý odkaz zde.


28. října 2014Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství světa v příbřežním veslování

nahled Ženský dvojskif ČVK Brno Gabriela Vařeková, Zuzana Bahulová závodil na Mistrovství světa v příbřežním veslování, které se konalo v řecké Soluni. Děvčata postoupila do patnáctičlenného finále, kde následně obsadila skvělé čtvrté místo. Gratulujeme! Podle veslovodky Gabriely Vařekové bude ujitá medaile hodně mrzet, ale o to lépe se připraví na příští ročník. Mužské posádky českých párovek s kormidelníkem se umístily až ve druhé polovině finálové patnáctky. Jedna z nich startovala v hvězdném složení: Michal Vabroušek, Dušan Macháček, Jiří Kejval, Václav Chalupa a kormidelník Oldřich Hejdušek. Druhá byla z VK Blesk Praha.


21. října 2014Autor: Tomáš Nahodil

Źába - ukončení sezóny

nahled V sobotu proběhlo oficiální ukončení 103. sezóny našeho klubu, tzv. Žába. Na programu byl mimo jiné křest nové kombinované čtyřky bez kormidelníka značky Wintech. Ta ponese jméno po úspěšné závodnici a trenérce našeho klubu Růženě Beinhauerové. Dále se křtil nový motorový člun. Posádkami roku se stali v jednotlivých kategoriích: žactvo - 1xžci Michal Hájek; mládež - 1xjři Ondřej Šanca; dospělí - 2-mLV Milan Viktora, Karel Zadák a masters - 1xmM Sander Roosendaal. Celé odpoledne se závodilo ve smíšených posádkách na čtyřkách s kormidelníkem, večer plynule navazovala volná zábava v klubovně.


16. října 2014Autor: Tomáš Nahodil

Hradišťský šestikilák

nahled Výborných výsledků jsme dosáhli 11. října na Hradišťském šestikiláku, který byl zároveň jedním z nominačních kritérií pro zařazení do systému SCM pro rok 2015. Nejlépe si vedly následující posádky mládeže a dospělých:

2-jři Svítil, Svoboda - 3. místo
1xjři Šanca - 5. místo
2-dci Stříž, Kunčák - 5. místo
1x dci Čermák - 8. místo
2-jři Kindler, Mrázek (LS Brno) - 15. místo
1xjři Diblík - 34. místo
1xjky Čadová – 34. místo
1xMm Roosendaal - 1.místo
2-m Emr, Mach - 2. místo
2-ž Svobodová, Slabá - 3.místo

Gratulujeme všem účastníkům k dosaženým výsledkům. Poděkování patří trenérům Adamovi Michálkovi a Jaromíru Doubkovi, dále manželům Svobodovým a Šancovím, paní Čadové, panu Svítilovi, Diblíkovi, Čermákovi, Kunčákovi, Sanderu Roosendalovi a Romaně Macasové za podporu na trati.


8. října 2014Autor: Tomáš Nahodil

Celkové bodování Českého poháru ve veslování

nahled O víkendu nás sice čekají velmi důležité závody na 6km, ale v rámci Českého poháru je již dobojováno. V sedmidílné soutěži českých veslařských klubů a oddílů jsme obsadili konečné 14. místo, se ziskem rovných 600 bodů. Celkem bodovalo 34 oddílů. Nejlepšího umístění dosáhli muži – zisk 287 bodů a výsledné 3. místo, za Duklou Praha a Slávií Praha. Zasloužili se tak skoro o 50% naši bodů, gratulujeme!

Další umístění: Junioři – 120 bodů a 7. místo. Většinu bodů nasbírali tři nejlepší závodníci. Starší žáci – 60 bodů a 12. místo. Ženy – 40 bodů a 12. místo, což je při počtu našich veslařek také pěkný výsledek. Dorostenky – 30 bodů a 18. místo, zde sledujeme rostoucí tendenci. Ostatní kategorie buď nebodovaly, nebo jen omezeně. Na výsledcích se podíleli trenéři Adam Michálek, Vladimír Litera, Michal Doubek, Jiří Šmarda, Petra Grexová a Barbora Vařeková. Děkujeme. Podrobné bodování naleznete zde.


6. října 2014Autor: Tomáš Nahodil

Otrokovické sprinty

nahled Posledními závody letošní sezóny byly pro žactvo Otrokovické sprinty. Celou sobotu se to loděmi hemžilo na tamním „štěrkáči“, na trati dlouhé 450m. Šlo především o to, aby si všichni dobře zazávodili. Získali jsme hned několik medailových umístění. První byl Michal Hájek na 1xžci 13 let, druhý ve stejné kategorii Jakub Malášek 2.místo. Další stříbra získali: Matěj Borovička na 1x žcim12 let; Borovička, Komanec v kategorii 2xžcim; Suchánek, Kerndl, Borovička, Komanec, korm. Malášek na 4xžcim a Hájek, Cacek, Malášek, Štěrba, korm. Slavíček v závodě 4xžcis. Druhá místa uzavřeli švagři Michal Doubek a Michal Humpolíček v kategorii 2-m. Další umístění naleznete zde.


29. září 2014Autor: Tomáš Nahodil

MČR ve sprintu a MČR družstev

nahled V pátek se závodilo na račickém kanále v rámci MČR ve sprintu. Mistrovský titul získali na noncoxu muži Viktora se Zadákem. Společně s Kapou (VK Smíchov) a Čablou (VK Přerov) předjeli všechny „lehké“ i „těžké“ posádky! Tato sestava má v plánu společnou přípravu i do další závodů. Na dvojce jeli naši borci taktéž bez rozlišení váhy a vybojovali v těsném dojezdu bronz. Ženy Svobodová a Slabá získaly bronzové medaile na osmě, ve společenství s Otrokovicemi a Bohemians. Dorostenka Kremerová byla na párovce i noncoxu pátá, s Károvou (LS Brno) a Jakubíčkovou (VK Přerov). Sestry Bláhovy 6. na dvojce dorostenek.

Na páteční MČR ve sprintu plynule navazovalo víkendové MČR družstev. Nejlepšího výsledku dosáhli Viktora se Zadák, kdy zopakovali páteční umístění a s velkým náskokem vyhráli na noncoxu. Emr, Mach druzí na dvojce. Osma mužů Viktora, Zadák, Lepier, Litera, Emr, Hubík, Trávníček, Mach, korm. Čermák dojela třetí za Duklou a Slávií. Párovka jela v improvizované sestavě Litera, Lepier, Hubík, Vitula a výsledkem bylo šesté místo. Junioři Svoboda, Svítil taktéž vyhráli, a to na osmě ve společenství s VK Smíchov. Na noncoxu s Kindlerem a Šancou byli pátí, na párovce do finále nepostoupili. Ani naše ženy se ve startovním poli neztratily - Svobodová, Slabá, Bahulová a Novotná (USK Pardubice) byly páté na párovce. Svobodová s Novotnou ještě totéž umístění zopakovaly na dvojskifu. Dorostenky Bláhová & Bláhová, Jakubíčková, Kárová (VK Přerov a LS Brno) šesté na noncoxu. Žáci se bohužel do finálových bojů neprobojovali.

Výsledky MČR ve sprintu
Výsledky MČR družstev


20. září 2014Autor: Tomáš Nahodil

Žába - ukončení sezóny

nahled V sobotu 18. října proběhne ukončení sezóny a křest nové lodě 4x-/4- Wintech. Můžete se jako loni těšit na závod smíšených čtyřek s kormidelníkem. Sraz všech účastníků ve 14:00. Součástí programu bude vyhlášení nejlepších posádek roku. Večerní program od 18 hodin. Všichni členové, rodiče a přátelé klubu jsou srdečně zváni. Více v samostatné pozvánce.


10. září 2014Autor: Tomáš Nahodil

53rd International Rowing Challenge, Villach

nahled O víkendu jsme závodili ve Villachu, na krásném jezeře Ossiacher See. Svoji jízdu vyhráli v sobotu i neděli muži Emr, Mach. Junioři Svoboda, Stvítil byli druzí a poté čtvrtí na dvojce, skifař Šanca jel v nabité konkurenci finále C. Vzestupnou tendenci prokázali dorostenci Kunčák, Stříž i dorostenky Bláhová, Bláhová, Kremerová, Čadová. Kompletní výsledky zde.


31. srpna 2014Autor: Tomáš Nahodil

Slovácká regata, Břeclav

nahled Poslední srpnový víkend patřil tradičně Slovácké regatě v Břeclavi na řece Dyji. Počasí nám bylo nakloněno a navzdory předpovědi po celý nedělní program vůbec nepršelo, v sobotu jen dopoledne. Pěkně si zazávodily především žákovské kategorie, které získaly množství prvních míst, převážně v dělených závodech. Jakub Suchánek vyhrál 1x žcim 12 let, Martin Hájek 1x žcim 11 let, Iva Obrdlíková a Gabriela Pavlíčková 2x žkys, Kryštof Cacek a Jakub Malášek 2x žcis, Michal Hájek, Kryštof Cacek, Jakub Malášek, Erik Štěrba, k. Lukáš Slavíček 4x+ žcis, Martin Hájek, Jakub Suchánek a Matěj Borovička, Jeroným Komanec shodně dělený závod 2x žcim, Marek Diblík i Michal Hájek 1x žcis 13, Sérii vítězství uzavřeli Matěj Borovička, Jeroným Komanec, Jakub Suchánek, Kryštof Kerndl, k. Slavíček Lukáš na 4x+ žcim.

Další cenné kovy přidali junioři Václav Svítil a Ondřej Svoboda na dvojce a muži masters na čtyřce s kormidelníkem v sestavě Martin Kročil, Tomáš Nahodil, Ondřej Hubík, Sander Roosendaal, k. Čermák Ondřej. Na závěr programu se jezdí sprint mužských osem na 300m. Letos jsme opět získali putovní cenu Starosty města Břeclav a to v sestavě: Tomáš Emr, Václav Svítil, Ondřej Svoboda, Michal Humpolíček, Martin Kročil, Tomáš Nahodil, Michal Doubek, Jiří Šmarda a kormidelník Ondřej Čermák.

Kompletní výsledky zde.


13. srpna 2014Autor: ČVK Brno

Předseda klubu oslavil kulaté narozeni

nahled V pondělí oslavil 30. narozeniny Tomáš Nahodil, předseda Českého veslařského klubu v Brně. Jako závodník získával pravidelně v letech 1998-2006 medaile na Mistrovství ČR, v dorostencích vyhrál na klubové osmě pražské Primátorky. Loni se k závodění vrátil a jezdí za kategorii masters. Od roku 2005 je členem výboru klubu a od roku 2011 jeho předsedou.


10. srpna 2014Autor: Sander Roosendaal, Tomáš Nahodil

Euromasters, Mnichov & Wienereiner, Vídeň

nahled I v průběhu letních prázdnin jezdíme na závod. Ve dnech 25.-27.7. závodilo několik veslařů z Brna na Euromasters regatě v Mnichově, neformálním Mistrovství Evropy pro veslaře od 27 let, které se koná jednou za 4 roky, když je mistrovství světa na jiném kontinentu. Účastnily se ho výpravy z ČR, Rakouska, Německa, Polska, Itálie, Velké Británie, Ruska, Ukrajiny, Lotyšska, Nizozemska, Španělska, Švýcarska, Francie, Švédska, Dánska, Chorvatska. Závodily i posádky z USA. ČR získala celkově 21 vítězství. Sander Roosendaal dojel na druhém místě na skifu v kategorii B. Na půjčeném lodi jel svůj nejrychlejší čas v letošní sezoně (3:42.74), tři vteřiny za vítězem Petrem Mitášem, který startoval za holandský klub De Laak. Romana Macasová štrokovola párovkou v kategorii D a obsadila čtvrté místo, ve společenství s Lodními sporty Brno. Ve stejné věkové kategorii byla na osmě také čtvrtá, ve společenství s kluby Slávia Praha a LS Brno. Kompletní výsledky na www.regatta-muenchen.de.

První srpnový víkend se ve Vídni odehrál Viennautica - distanční závody v délce 6km na skifu, na osmách a na kanoích. Závodilo se na Donaukanal, kde kvůli dešti v Německu a v Rakousku tekl hodně rychlý proud. Roosendaal jel na skifu a obsadil pěkné 10. místo ze 42 závodníků, kteří dojeli do cíle. Kvůli těžkým podmínkám se během závodu 4 skifaři cvakli. V cílovišti přímo v centru města byla výborná atmosféra. Náš klub je srdečně zván na příští ročník v květnu 2015. Vídeň se těší na naši veteránskou osmu. Konečné výsledky na www.viennautica.at.


27. července 2014Autor: Tomáš Nahodil

MČR Masters, Třeboň

nahled Posledním v řadě republikových šampionátů bylo MČR Masters, konané o minulém víkednu na rybníce Svět v Třeboni. Po mnoha letech jsme získali více medailí v párových disciplínách, než v těch nepárových. Nejlepšího výsledku dosáhli Roosendaal, Mikulec, Hubík, Nahodil na párové čtyřce, když vyhráli jak kategorii B, tak absolutně. Dvojskif kategorie B v sestavě Göpfert, Mikulec stříbrný, Doubek, Šmarda bronzový v druhé jízdě stejné kategorie, Hubík, Nahodil bronzoví v kategorii A. Macasová byla ve společenství medailová na dvojskifu, párovce i na osmě. K tomu přidala čtvrtý cenný kov s manželem Roosendaalem v podobě třetího místa na mix 2x kat. B.

Noncox Kročil, Novotný, Mikulec, Göpfert stříbrný v kategorii B, společně s Páleníkem zlatý na čtyřce s kormidelníkem, také kat B. Kročil a Novotný k tomu přidali zlato na dvojce, taktéž v kategorii B. Doubek byl na skifu bronzový. Gigová osma dojela v závodě historických lodí třetí. Další výsledky našich závodníků nelezente zde.


10. července 2014Autor: Tomáš Nahodil

MČR juniorů a seniorů, Račice

nahled Letošní šampionát můžeme považovat za jeden z nejúspěšnějších za posledních 10 let. Celkově jsme zde získali 5 cenných kovů. V noncoxu vybojovali stříbro Viktora se Zadákem, kteří společně s kolegy z Dukly Praha startovali v těžkých vahách jako přípravu na 3. kolo Světového poháru v Lucernu. Emr, Pfeifer, Trávníček a Mach byli ve stejném závodě šestí. Dvojky mužů Litera, Lepier a Emr, Mach vybojovaly 4., respektive 6. místo. Obě posádky měly i přes velmi dobré umístění o něco vyšší ambice. Emr, Mach, Trávníček a Pfeifer si po noncoxu spravili chuť na osmě a fantastickým výkonem předjeli s velkým náskokem zbytek pole, vyjma favorizované Dukly. Veslovodem jim byl Kapa z VK Smíchov, dále v lodi seděli závodníci Dukly Praha. Medaili si připsal také Lukáš Slavíček na 2x mLV do 23 let. Společně s Janem Hrastkou z LS Brno obsadil 3. místo. Ženy Svobodová, Slabá byly ve společenství čtvrté na osmě a osmé na dvojce bez kormidelnice. Juniorští reprezentanti Svoboda, Svitil získali bronzové medaile na dvojce. Dále ve společenství s VK Smíchov získali svoji druhou medaili na osmě. Sedláček a Kindler byli na dvojce sedmí, na osmě s Bohemians Praha šestí. Šanca obsadil ve vyrovnaném zavodě pěkné šesté místo na skifu, s odstupem pouhých 10 sekund na vítězného Hellebranda z Bohemians Praha! Trenérem všech startujících posádek byl Adam Michálek, hlavní trenér ČVK Brno. Gratulujeme.

Kompletní výsledky zde.


29. června 2014Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR žactva a dorostu, Račice

nahled Na račickém kanále proběhlo republikové mistrovství nejmladších věkových kategorií. Michal Hájek zajel na skifu vynikající 5. místo v nabité konkurenci skifů starších žáků ve věku 13 let. Starší žáci byli 4. ve finále B na čtyřce s kormidelníkem, v sestavě Štěrba, Diblík, Cacek, Malášek, korm. Čermák. Na čtyřce párové jezdí místo Diblíka Hájek a kluci zde dojeli na třetím místě ve finále C. Kopuletý, Plíhal, Coufal, Diblík, korm. Sladká byli v téže disciplíně 4. ve finále E. Mladší žáci Kerndl, Suchánek, Komanec, Borovička, korm. Sladká vyhráli finále E párovek. V jiných disciplínách se do finále neprobojovali. Iva Obrdlíková se na skifu nechala inspirovat Michalem Hájkem a zajela pěkné 5. místo ve finále B starších žaček ve věku 13 let. Lenka Roosendaal byla ve společenství čtvrtá ve finále C párových čtyřek starších žaček. Pavlíčková, Obrdlíková, Mazálková a Kouřilová skončily čtvrté ve finále D.

Dorostenci Kunčák a Stříž obsadili pěkné 4. místo ve finále B na dvojce bez kormidelníka. Společně s Čermákem a Coufalem přidali šesté místo ve finálě B na noncoxu, na osmě byli poslední (ve společenství s LS Brno). Dorostenky Čadová, Kremerová, Bláhová, Bláhová obsadily 2. místo ve finále B na párové čtyřce. Jejich spolujezdkyně Sladká startovala společně se třemi děvčaty z LS Brno na konkurenční lodi a probojovala se do finéle A, kde byla šestá. Trenéry mladších i starších žáků byli Michal Doubek a Jiří Šmarda, dorostence a dorostenky vedl Vladimír Litera, žačky Petra Grexová (do března společně s dorostenkami Barbora Vařeková). Děkujeme trenérům za jejich odvedenou práci.

Kompletní výsledky zde.


18. června 2014Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství oblasti Morava, Brno

nahled Brněnská přehrada hostila o minulém víkendu Mistrovství Moravy. Oblastní přebor je důležitým závodem především pro mládež. Měli jsme třetí místo v mladších žačkách na párovce (Kindlerová), dále druhé místo v párovce mladších (Borovička, Komanec, Suchánek, Kerndl, k. Vencl) i starších žáků (Hájek, Cacek, Malášek, Štěrba, k. Čermák). Hájek dokonce vyhrál na skifu starších žáků ve věku 13 let. Medaile měli i junioři a muži.

Kompletní výsledky zde.


14. června 2014Autor: Tomáš Nahodil

Pražské Primátorky

nahled Letní slunečné počasí provázelo letošní 101. ročník Primátorek. V sobotu jela většina posádek rozjížďky, s výjimkou mužů a žen Masters, kteří jeli rovnou finále. Muži v sestavě Doubek, Göpfert, Kročil, Novotný, Hubík, Nahodil, Mikulec, Roosendaal a korm. Čermák vyhráli svoji jízdu kategorie B. Nejlepšího nedělního výsledku dosáhly ženy Vařeková a Svobodová, když ve společenství s ČVK Praha, Pardubicemi, Břeclaví a Hodonínem obsadily 4. místo. Shodně se umístili i junioři Svoboda, Svítil a Šanca, ve společenství se VK Slavia Praha, SVK Břeclav a VK Hodonín. Čistá klubová osma mužů prokázala svoji vynikající výkonnost a pozici nejlepší amatérské posádky v republice. Ve finále A obsadila 5. místo, za 4 loděmi Dukly Praha (některé jely ve společenství). Startovala v sestavě Viktora, Zadák, Lepier, Litera, Emr, Pfeifer, Trávníček, Mach, korm. Čermák. Gigová osma letos nastoupila do závodu této kategorie „omlazena“ o Humpolíčka s Mikulcem. Závod dokončila na pěkném 4. místě (loni 6.místo), s pouze 10 sekundovým mankem na vítěze. Naše dorostenky byly smolně diskvalifikovány již v rozjížďce, když neprojely správně bójemi pod Vyšehradem. Dorostencům se taktéž příliš nedařilo a vypadly v opravné jízdě.


2. června 2014Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství Evropy, Bělehrad

nahled Skifař Ondřej Synek i skifařka Mirka Knapková obhájili dnes odpoledne v Bělehradě své loňské tituly mistrů Evropy. Oba finiše byly velmi dramatické, kdy o všech medailových pozicích rozhodovaly pouhé desítky sekundy. Díky dvěma triumfům se ČR umístila v medailovém hodnocení na druhém místě za Velkou Británií. Česká reprezentace měla v nedělních finálových jízdách dalších 12 posádek. Jednou z nich byl noncox mužů lehkých vah Milan Viktora, Karel Zadák (oba ČVK Brno), Jan Hájek a Michael Humpolec. Tato posádka obsadila pěkné 1. místo ve finále B. Další klubové závodníky jsme měli na osmě mužů. Sestava Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Lepier, Jakub Litera (oba ČVK Brno), Karel Běhal, Jiří Srna, Jaroslav Kedaj, Miloslav Šágr, kormidelník Oldřich Hejdušek, byla ve finále B čtvrtá, tedy celkově desátá.


21. května 2014Autor: Tomáš Nahodil

Úmrtí pana Jaromíra Doubka staršího

nahled Dne 21. 5. 2014 zemřel ve věku nedožitých 95 let po krátké nemoci veslař, trenér, dlouholetý předseda Českého veslařského klubu v Brně a čestný člen ČVS, pan Jaromír Doubek starší. Předsedou ČVK Brno byl neuvěřitelných 56 let, poté od roku 2005 čestným předsedou. Jako závodník byl mj. členem zlaté brněnské osmy z mistrovství ČSR 1950 v Třeboni. Trenérsky se věnoval jak mužům (např. dvojka Hamr-Kříž), tak od 70. let i ženám. V roce 2012 při příležitosti 100. výročí klubu symbolicky zasadil strom pro další generace brněnských veslařů. Poslední rozloučení se koná ve středu 28. 5. ve 14 hodin na Ústředním hřbitově v Brně.


19. května 2014Autor: Martin Sedláček

Mezinárodní regata v Duisburgu

nahled O víkendu proběhla mezinárodní regata v Duisburgu, kde startovala ve společnenství s Duklou Praha naše posádka mužů lehkých vah ve složení Milan Viktora, Karel Zadák, Jan Hájek a Michael Humpolec, kteří v sobotním závodě ve finále obsadili 5. místo a v neděli taktéž 5. místo. Také zde startovala mužská osma ve složení Kornel Altman, Jakub Paroulek, Jan Lepier, Jakub Litera, Karel Běhal, Jiří Srna, Jaroslav Kedaj, Miloslav Šágr a kormidelník Radek Šuma, kteří dojeli v sobotním finále na 4. místě a v nedělním finále, taktéž na 4. místě.

Kompletní výsledky zde.


15. května 2014Autor: Tomáš Nahodil

Lodní fond plní svůj účel

nahled V říjnu loňského roku byl založen tzv. Lodní fond, který je koncipován jako sbírka na nákup lodního vybavení. Přispěla do něj již řada členů klubu a rodičů. Za půl roku se vybralo neuvěřitelných 114.800,- Kč. Děkujeme všem, kteří tuto myšlenku podpořili, ať již přímým vkladem, či osobní pomocí (prodej starého materiálu, Zvěřinové hody a další akce). V tomto týdnu jsme z fondu zakoupili ojetou kombi čtyřku bez kormidelníka značky ERB (Eaton Racing Boats), kterou již od úterý využívají k tréninku naše dorostenky. Její cena 110.000,- Kč byla plně hrazena z Lodního fondu.

Pevně veříme, že se nám touto cestou podaří nakupovat další lodě. Vklady mohou být naprosto libovolné. Zářným příkladem budiž pravidelné měsíční platby 500Kč, kterými se rozhodli fond podpořit veteráni Pavel Novotný a Pavel Petr. Aktuální stav lodního fondu je k nahlédnutí zde. Všem dárcům ještě jednou srdečně děkujeme.


14. května 2014Autor: Tomáš Nahodil

Osma juniorů devátá v Mnichově

nahled Repre osma juniorů jela první den regaty v Mnichově dělený závod. Dojela na 4. místě, jednu vteřinu za 3. místem. Závod byl velice napínavý, celou dráhu jely všechny lodě vedle sebe. Dojezd: GER - AT - UK - CZE. Po sobotním velmi pěkném výkonu se osmě v nedělní rozjížďce příliš nedařilo. Hoši nepostoupili do finále A, když dojeli rozdílem jedné lodi na čtvrtém místě. V odpoledním finále B skončili na 3. místě, tedy celkově devátí. I přes výrazně lepší výkon než ráno je předjela loď Rakouska a Německa. Klukům a trenérovi každopádně patří uznání za bojovnost a za pěkné 9. místo při prvním mezinárodním startu. Za 14 dní se posádka představí na ME juniorů. On-line výsledky na http://live.regatta-muenchen.de. Fotky naleznete ve fotogalerii.


9. května 2014Autor: Tomáš Nahodil

Reprezentační osma juniorů trénovala v Brně

nahled Uplynulé dva týdny trénovala reprezentační osma juniorů v Brně. Její členové jsou i naši dva veslaři - Václav Svítil a Ondřej Svoboda. Dnes ráno posádka odjela, společně s dalšími českými juniory, na regatu do německého Mnichova. Držíme jim palce!

Fotodokumentace ze soustředění zde.
Videozáznam tréninku zde.


29. dubna 2014Autor: Tomáš Nahodil

Kontrolní závody, Račice

nahled Po nedělních finálových jízdách je rozhodnuto, jaké reprezentační posádky budou startovat na nejbližších mezinárodních regatách. Muži Milan Viktora a Karel Zadák se jako druhá nejrychlejší "lehká dvojka" nominovali do reprezentačního noncoxu. Junioři Ondřej Svoboda a Václav Svítil, výsledně čtvrtí na dvojce, usednou do reprezentační osmy, kterou trenérsky povede Adam Michálek. Z juniorů se dále dařilo Ondřejovi Šancovi, který vybojoval výborné 9.místo na skifu. Muži Emr s Machem byli sedmí v "těžké dvojce", junioři Sedláček s Kindlerem se umístili čtrnáctí na dvojce, dorostenci Kunčák se Střížem sedmnáctí, taktéž na dvojce. Na výsledcích se podíleli trenéři Adam Michálek a Vladimír Litera. Gratulujeme!
Kompletní výsledky zde.


28. dubna 2014Autor: Tomáš Nahodil

Jarní závody mládeže a dospělých, Brno

O víkendu proběhly první letošní závody na "brněnském moři". Závodily všechny věkové kategorie, od žáků po muže. Výsledky jsou dostupné zde.


19. dubna 2014Autor: Martin Sedláček

MČR na dlouhé dráze v Hoříně

nahledMinulý víkend se konalo v Hoříně u Mělníka MČR na dlouhé trati (6km). Nejlepší výsledek zajela dvojka mužů lehkých vah Viktora, Zadák - 1. místo, v mužích dvojka Emr, Mach - 8. místo, v ženách Petra Svobodová na skifu - 16. místo. Mezi juniory se nejlépe umístila dvojka Svoboda, Svítil - 8. místo a skifař Ondra Šanca - 11. místo. Za dorostence vybojovala dvojka Stříž, Kunčák 18. místo a skifař Ondřej Čermák 25. místo, dorostenka Patricia Blahová na skifu - 37. místo. V kategorii B mužů masters obsadila čtyřka bez kormidelníka - Doubek, Šmarda, Hlavica, Vraštil 1. místo.
Kompletní výsledky zde.
Fotogalerie zde.


7. dubna 2014Autor: Martin Sedláček

Velikonoční pokec

V pondělí 21. dubna od 14 hodin bude probíhat v klubovně na ČVK Brno Velikonoční pokec. Více informací naleznete v pozvánce.


20. března 2014Autor: Tomáš Nahodil

Jarní závody přeloženy

Jarní závody mládeže a dospělých, které se měly konat na Brněnské přehradě 19. dubna, se přesouvají do náhradního termínu 26. dubna 2014 (pro ty závodníky, kteří nebudou na kontrolkách). Důvodem je, že v původním termínu se na vodní ploše přehrady uskuteční krajský přebor jachtařů.


18. března 2014Autor: Tomáš Nahodil

Jarní oběžník, brigáda, Posezením u slivovice

Dnes vyšel Jarní oběžník, pro zájemce o přečtení je dostupný zde. Jeho součástí je informace o chystané Jarní brigádě, která proběhne 5. dubna od 10 hodin. Náplní bude hrabání listí, uklízení v větví, rozvoz písku pod stojany na lodě atd. Pracovní rukavice a oblečení s sebou. Každý člen starší 15 let má brigádnickou povinnost ve výši 12 hodin ročně.

Jelikož nebyl projeven žádný zájem o košt slivovice, ale bylo darováno zhruba deset vzorků domácích produktů, rozhodli jsme se tuto akci přejmenovat na „POSEZENÍ U SLIVOVICE“ bez vstupného, skleniček a steaků, máme v plánu uvařit guláš. Den zůstává 22. března ve 14 hod.


24. února 2014Autor: Tomáš Nahodil

Stavění flosu

V sobotu 1. března stavíme flos. V 9:00 žáci, dorostenci a holky přichystají sudy. V 10:00 junioři, muži a veteráni montují a spouští flos na vodu.


23. února 2014Autor: Martin Sedláček

Košt slivovice

V sobotu 22. března od 14 hodin bude probíhat v klubovně na ČVK Brno košt pálenek z kvasného ovocného moštu. Součástí koštu bude i soutěž o nejchutnější produkt. Akce je určena osobám starším 18 let! Výtěžek z akce bude použit na fond obnovy lodního parku ČVK Brno.
Více informací naleznete v pozvánce.


21. února 2014Autor: Martin Sedláček

Termínová listina pro rok 2014

Doplněna schválená termínová listina ČVK Brno pro rok 2014.
Rychlý odkaz zde.


16. února 2014Autor: Martin Sedláček

MČR na trenažeru

nahledDnes se konalo MČR na veslařském trenažéru v Ústí nad Labem. Zúčastnily se ho skoro všechny složky až na žáky a juniorky. Nejlepší umístění zajela složka mužů, kde v kategorii lehké váhy se na 3. místě umístil Milan Viktora s časem 6:15, za muže Jan Lepier na 12. místě s časem 6:05, za muže ve věkové kategorii 30-39 let Martin Trávníček na 1. místě s časem 6:17 a ve věkové kategorii 40-49 let Jiří Pfeifer na 2. místě s časem 6:22. V kategorii dorostenek nás reprezentovala Patricie Bláhová, která dojela na 13. místě s časem 7:55, za dorostence Albert Stříž na 21. místě s časem 6:56, za juniory Václav Svítil na 16. místě s časem 6:36.
Kompletní výsledky zde.


26. ledna 2014Autor: Tomáš Nahodil

Členské příspěvky

Vedení klubu schválilo výši členských příspěvků pro letošní rok. Více informací naleznete v samostatném dokumentu.


26. ledna 2014Autor: Tomáš Nahodil

IV. kolo ČP ve veslování na trenažéru, Štětí

Ve včerejším posledním kole závodů na veslařském trenažéru jsme měli jediného zástupce a to Jakuba Literu. Ten aktuálně přestupuje z LS Brno do našeho oddílu. V závodě mužů obsadil v čase 6:11,2 výborné 4.místo za třemi závodníky Dukly Praha. Kompletní výsledky zde.


19. ledna 2014Autor: Tomáš Nahodil

Vepřové hody

V sobotu 1.února se budou od 10 hodin v prostorách klubu konat Vepřové hody. Menu bude jako na listopadové akci v režii šéfkuchaře Litery. Jídelní i nápojové menu k nahlédnutí v pozvánce.


22. prosince 2013Autor: Martin Sedláček

P.F. 2014


16. prosince 2013Autor: Martin Sedláček

„Veslařské Vánoce“

ČVK Brno Vás zve na oslavu „Veslařských Vánoc“, konanou v sobotu 21. 12. 2013 od 10:00 na přehradě v areálu klubu. Podrobnější informace o programu naleznete samostatně v pozvánce.


15. prosince 2013Autor: Martin Sedláček

II. kolo ČP ve veslování na trenažeru, Neratovice

nahledV sobotu 14. prosince jsme se zúčastnili II. kola ČP ve veslování na trenažeru v Neratovicích. Nejrychlejší čas zajel Jan Lepier v kategorii můžů těžkých vah a vybojoval 5. místo. Dále si skvěle vedli muži lehké váhy. 1. místo patří Milanu Viktorovi a 3. místo Karlu Zadákovi. Zdiška Slabá dojela v kategorii žen lehké váhy čtvrtá a Petra Svobodová v ženách sedmá. V kategorii juniorů si nejlépe vedl Ondřej Svoboda, který obsadil celkově 10. místo, Vašek Svítil dojel čtrnáctý. Nejrychlejší dorostenka byla Patrície Blahová, která vybojovala krásné 13. místo, Monika Brettfeldová 28. a Pavlína Čadová 30. místo. V kategorii dorostenců zazářil Albert Stříž, který dojel na 7. místě.

Kompletní výsledky zde


5. prosince 2013Autor: Tomáš Nahodil

Testy do SCM

Podle zatím neoficiálních výsledků byli v sobotních testech úspěšní junioři Svítil, Svoboda, Šanca a dorostenec Stříž. Vašek Svítil zvládl šestikilometrový test na veslařském trenažéru v čase 21:01,10, Ondřej Svoboda i Ondřej Šanca shodně v čase 21:09,10. Všichni tři splnili ostrý limit pro jejich věkovou kategorii. Albert Stříž zajel taktéž velmi pěkný výsledek v podobě času 21:59,10. Všichny čtyři by měli být na období 1-4/2014 zařazeni do systému SCM.


3. listopadu 2013Autor: Tomáš Nahodil

Valná hromada klubu

V sobotu 7.prosince se od 13:00 v klubovně uskuteční řádná valná hromada Českého veslařského klubu v Brně. Valná hromada je nejvyšším orgánem klubu. Je tvořena všemi členy s hlasovacím právem (starších 18 let, se zaplacenými příspěvky). Mládež nad 15 let má právo se jí účastnit, nikoliv však volit či být volena do orgánů klubu.


3. listopadu 2013Autor: Tomáš Nahodil

Zvěřinové hody

ČVK Brno vás zve na zvěřinové hody, konané v sobotu 23.11. od 12:00 na přehradě v klubovně loděnice. Degustační menu šéfkuchaře Litery naleznete v samostatné pozvánce. Výtěžek z akce bude použit na fond obnovy lodního parku ČVK Brno.


12. října 2013Autor: Tomáš Nahodil

Žába - ukončení sezóny, podzimní brigády

V sobotu 19. října proběhne ukončení sezóny závodem smíšených čtyřek
s kormidelníkem. Sraz všech účastníků ve 13:30. Součástí programu bude vyhlášení nejlepších posádek roku. Večerní program od 18 hodin. Všichni členové, rodiče
a přátelé klubu jsou srdečně zváni. Více v samostatné pozvánce.

Dále budou probíhat podzimní brigády. První z nich se uskuteční 13.října, tedy zítra, a je určena mládeže. Brigáda pro dospělé poté 20.října, start v 10 hodin na loděnici. Bude se stavět stojan na lodě a proběhne úprava dřevin v okolí hráze. Každý člen klubu má brigádnickou povinnost 10 hodin ročně.


6. října 2013Autor: Tomáš Nahodil

Otrokovické sprinty

Závody na otrokovickém "štěrkáči" tradičně zakončily letošní závodní sezónu. Pro medaile si dojely tyto posádky: 2-dci Svoboda, Svítil; 1x žcis 14 Čermák; 2x žcim Hájek, Cacek; 4x žcim Hájek, Cacek, Malášek, Borovička korm. Slavíček a 1x žcim začátečníci Hájek Martin. Posádce 2xžcis Krčma, Čermák uteklo jasné vítězství po krásné jízdě kolizí s lodí Otrokovic těsně před cílem.


3. října 2013Autor: Tomáš Nahodil

Celkové bodování Českého poháru ve veslování

Závody v Račicích byly zároveň posledním kolem celoročního bodování českých a moravských klubů. Celkově jsme se s počtem 482 bodů umístili na 14. místě mezi 31 bodovanými oddíly. Nejlépe si vedli muži, kteří byli 4. v republice a získali 221 bodů. Dále pak mladší žáci, kteří byli taktéž čtvrtí, se ziskem 66 bodů. Dorostenci byli devátí se 117 body. Letos jsme přišli o podstatnou část bodů díky zrušenému bodování Mistrovství oblasti Morava, kde jsme každoročně získali nejvíce bodů. V příštím roce je našim jednoznačným cílem návrat do elitní desítky klubů v ČR. Podrobnější statistiky jsou dostupné na webu společnosti Sportis.


29. září 2013Autor: Tomáš Nahodil

MČR ve sprintu a MČR družstev, Račice

Pátek patřil závodům ve sprintu, tedy na 500m dlouhou trať. Bronzovou medaili získali muži Emr, Humpolíček, Viktora a Zadák na čtyřce bez kormidelníka. Zadák s Viktorou ještě přidali 3.místo na dvojce bez kormidelníka.

V sobotu a neděli se již závodilo na klasické dvoukilometrové trati, v rámci závodů družstev. Vítězstí získal mužský noncox Emr, Humpolíček, Trávníček, Pfeifer, se skoro 4 sekundovým náskokem. Dále pak osma, ve stejné sestavě jako před týdnem na Primátorkách. V cíli svedla opět velmi těsný boj se Slávií Praha, vyhlála rozdílem 0,38 sekundy. Lepier a Litera byli druzí na dvojce. Pěkné třetí místo obsadili mladší žáci Hájek, Cacek, Malášek, Štěrba, korm. Slavíček, na párové čtyřce. Čtvrtí byli junioři Vitula a Sedláček na dvojce, i dorostenci Svoboda, Kindler, Svítil a Šanca na noncoxu. Slavíček závodil zcela netypicky s Viktorou a výsledkem bylo 5.místo na dvojskifu mužů.

Kompeletní výsledky sprint a družstva.


22. září 2013Autor: Tomáš Nahodil

100. Primátorky ČSOB Pojišťovny, Praha

V lotošním roce se jel stý ročník slavného závodu na řece Vltavě. První ročník se konal již v roce 1909 a pořádal jej Český veslařský klub Praha. Je symbolické, že i letos byl pořadatelem stejný klub. Původní termín na začátku června byl z důvodu povodní přesunut na víkend 20. - 22. září. Mediálním tahákem byla účast osmy z Cambridge University. Ta ovšem nevyhráli ani páteční závod akademických osem, tam byla druhá, ani hlavní závod mužů, tam byla celkově šestá.

Nejlépe se vedlo naší mužské osmě, která skvělými výkony v rozjížďce i semifinále postoupila do finále A hlavního závodu. Tam s nevýhodou dráhy s největším hendikepem zaostala za třetí posádkou Dukly o sekundu a půl a dojela závod na 4.místě. Jedná se o nejlepší výsledek můžské osmy od 90.let. Startovala v sestavě Litera, Lepier, Humpolíček, Emr, Pfeifer, Trávníček, Zadák, Viktora, korm. Slavíček. Děkujeme firmě Triexpert za podporu celého projektu "mužské osmy", který byl loni v létě nastartován.

Tři zástupkyně jsme měli také ve finálovém závodě osem žen. Na krásném druhém místě dojela Barbora Vařeková, ve společenství s pražskými kluby. Svobodová a Slabá obsadily 5. místo, ve společenství s LS Brno. Historická osma jela premiérově závod gigových osem a obsadila 6.místo. Podařilo se tedy splnit sen nadšenců kolem Michala Zelinky v podobě startu brněnské lodi v tomto závodě. Posádka jela v sestavě: Kopřiva, Pálka, Kadubec, Klimeš, Petr, Novotný, Bryksa, Bayer, korm. Páleník. Sérii reportáží o této osmě doplnilo páteční vysílání ČT Brno, kde byl zaznamenán odjezd lodi na závody. Odkaz na reportáž zde. V neděli byla odvysílána poslední reportáž v hlavní zpravodajské relaci České televize, zachycující přímo závodní den (v záznamu zhruba od 41.minuty).

Junioři ani dorostenci se do finále A neprobojovali a obsadili osmé, respektive deváté místo. Muži Masters vyhráli kategorii B ve složení Drápal, Göpfert, Herber, Mikulec, Kročil, Novotný, Roosendaal, Nahodil, korm. Slavíček. Výsledky dalších posádek naleznete zde.


11. září 2013Autor: Tomáš Nahodil

FISA Masters regatta, Varese a 52th International Rowing Challenge, Villach

Na historicky nejlépe obsazené regatě pro masters veslaře, konané o minulém víkendu v severní Itatálii, získalo 21 českých posádek první místo. Byli mezi nimi i naši veslaři, kteří na čtyřce bez kormidelníka kategorie A startovali ve složení Drápal, Göpfert, Herber a Mikulec. Tato posádka byla ještě druhá v kategorii B. Druhé místo získal taktéž Roosendaal na dvojskifu kategorie B, ve společenství s Hodonínem. Roosendaaal přidal ještě třetí místo na skifu B a dvojskifu C. Macasová byla třetí na dvojskifu A. Další výsledky našich i ostatních českých posádek naleznete zde.

Dorostenci ve stejném termínu závodili v rakouském Villachu, na sluncem zalitém jezeře Osiacher See. Kluci si premiérově vyzkoušeli závody na zahraničních vodách. Dvojka Svoboda, Kindler se probojovala do finále A čtvrtým nejrychlejším časem. Tam bohužel ambice nepotvrdila a skončila na šestém místě. Dvojskif Svítil, Šanca postoupil z rozjížďky do finále B, kde vybojoval pěkné 4. místo (celkově 12. místo z 32 startujících posádek). Kompletní výsledky sobota a neděle.


4. září 2013Autor: Michal Doubek

Slovácká regata, Břeclav

Jako každoročně patřil poslední prázdninový víkend regatě v Břeclavi, která je určena především mládeži. Letos zde startovalo asi 400 závodníků v téměř 500 posádkách. Velmi pěkně závodilo družstvo žáků, které získalo sedm cenných kovů. Byly to jmenovitě posádky posádky:
2x žcis Krčma, Čermák
2x žcim Suchánek, Borovička
2x žcim Hájek Martin, spol. LS Brno
1x žcim Hájek Michal
1x žcim Cacek
4x žcim Hájek Michal, Cacek, Malášek, Štěrba korm. Slavíček
4x žcim Suchánek, spol. Uh.Hradiště

Další medaile získala 2-dci Svoboda, Kindler, 1xdci Svítil. Viktora byl první na 1xm a 2xm ve společenství. Kompletní výsledky zde.


4. září 2013Autor: Tomáš Nahodil

Masáže pro členy i nečleny klubu

V měsíci září byla zpřístupněna masážní místnost, určená především závodníkům a dalším členům klubu ke sportovní regeneraci. Masáže provádí Kateřina Zelinková každý všední den odpoledne, objednání možné po telefonické domluvě. Více informací a ceník naleznete v samostatném souboru.


21. července 2013Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR seniorů B a Masters, Třeboň

Třeboňský rybník Svět nás letos zcela nečekaně přivítal hladinou bez vlna a krásným slunečným počasím. Nejúspěšnější z žen Masters byla Barbora Vařeková, která zvítězila ve všech čtyřech závodech, ve kterých startovala (2x žM, 4- žM, 4x- mixM a 2x mixM). Nejúspěšnější z mužů byl Luděk Mikulec s pěti zlatými medailemi (2x mM, 4x- mixM, 2x mixM, 4+ mM a 8+ mM). Druzí byli v pomyslném žebříčku shodně se čtyřmi medailemi Herber, Drápal a Göpfert. Za Masters družstvo dále startovali Doubek, Šmarda, Macasová, Roosendaal, Nahodil, Kročil, Novotný, Opravil, Čáp, Job, Herzán, Petr, Novotný, Pálka, Zelinka, Kopřiva, Bayer, Kindler, Kadubec a kormidelníci Páleník se Slavíčkem.

V mužích do 23 let starovali Kinter, Humpolíček, Slavíček a Vohrabal (LS Brno) na noncoxu a obsadili třetí pozici. Na osmě se jim již tolik nedařilo a skončili ve společenství s LS Brno šestí, tedy poslední ve finále A. Kompletní výsledky zde.


12. července 2013Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR seniorů a juniorů, Račice

Za jednoznačně úspěšný můžeme považovat vrcholný šampionát seniorských a juniorských kategorií, letos se zahraniční účastní. Ze závodů jsem si odvezli 6 medailí, z toho 2 zlaté! Titul mistrů republiky získali Milan Viktora a Karel Zadák na dvojce bez kormidelníka lehkých vah, v ženách Barbora Vařeková s Gabrielou Vařekovou (VK Slavia Praha) na dvojce. Mužskou osmu v sestavě Litera, Lepier, Humpolíček, Emr, Pfeifer, Trávníček, Zadák, Viktora, kormidelník Zíta, předjela jen Dukla Praha. Všichni zádodníci, vyjma Jakuba Litery (LS Brno), startovali za náš klub. Stříbrnou medaili dále vybojovala dvojka bez kormidelníka Litera, Lepier a čtyřka s kormidelníkem Kinter, Macas (USK Pardubice), Herber, Mikulec, s kormidelníkem Zítou.

Emr, Humpolíček, Trávníček, Pfeifer obsadili v nabité konkurenci 5. místo na noncoxu. Šestou medaili pro ČVK Brno získali na čtyřce s kormidelníkem junioři Kučera, Kučera, Vitula, Sedláček, korm. Borovička. Firmě Triexpert děkujeme za zajištění lodního materiálu pro většinu zmíněných posádek. Šéftrenérem byl Adam Michálek. Kompletní výsledky zde.


2. července 2013Autor: Tomáš Nahodil

Mistrovství ČR žactva a dorostu, Račice

Minulý víkend proběhl na račickém kanále šampionát nejmladších věkových kategorií veslařů a veslařek. Nejlépe si vedli dorostenci Svoboda, Kindler, Šanca, Svítil, k. Borovička, když zvítězili na čtyřce s kormidelníkem. Na noncoxu obsadili ve stejném složení 4.místo, dvojka Svoboda, Kindler taktéž 4.místo. Dorostenka Brettfeldová byla 8. na párovce, ve společenství s Uherským Hradištěm. Trenér P. Janáček

Z žactva se do finále probojoval skifař Hájek (6.místo v žcim 12 let), dále se pěkně prezentovala především párová čtyřka mladších žáků ve složení Štěrba, Malášek, Cacek, Hájek, k. Slavíček. Tato posádka obsadila 1. místo ve finále B, přitom by jejich výsledný čas 4:08.799 znamenal 2. místo ve finále A. Trénérsky se na výkonech podíleli M. Doubek, J. Šmarda a J. Herber. Kompletní výsledky zde.


2. července 2013Autor: Tomáš Nahodil

Hry VI. letní olympiády dětí a mládeže ČR, Ostrožská Nová Ves

Dvojka juniorek Slabá, Svobodová závodila ve středu 26.července na "dětské olympiádě". Jednotlivé kraje České republiky zde měly své zástupce v rozličných sportovních odvětvích. Děvčata se z rozjížděk probojovala do finále, kde skončila na
4. místě. Pořadatelem akce byl veslařský klub Jiskra Otrokovice.


Archiv aktualit zde


PŘIJĎ VESLOVAT!

PŘIJÍMÁME HOLKY A KLUKY
VE VĚKU 10 AŽ 18 LET


Každý všední den od 16 hodin,
sobota od 10 hodin. Loděnice na Brněnské přehradě.


VESLOVÁNÍ PRO VEŘEJNOST!

LEKCE VESLOVÁNÍ PRO KAŽDÉHO

Chtěli by jste vyzkoušet veslování? Přihlašte se na některu z lekcí, které jsou vypsány.


NAŠI PARTNEŘI